Zamknij
REKLAMA

Odpadów przybywa w sposób niekontrolowany

17:40, 19.06.2017 | Altvater Piła
REKLAMA
Skomentuj

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Piły na temat nieporządku przy punktach śmietnikowych, firma Altvater Piła zajmująca się odbiorem odpadów z Piły zwróciła się do Związku Międzygminnego PRGOK oraz Straży Miejskiej o systemowe rozwiązanie tego problemu.

Mieszkańcy kilku ulic w Pile zgłaszają od kilku dni informacje o bałaganie powstającym przy ich śmietnikach. Kilka godzin po opróżnieniu pojemników i wysprzątaniu ich okolicy dostawiane są odpady wielkogabarytowe oraz torby foliowe z odpadkami. Pracownicy Altvater Piła starają się opanować sytuację, jednak odpadów przybywa w sposób niekontrolowany.

- W ciągu dwóch ostatnich dni czterokrotnie odbieraliśmy odpady komunalne z ulicy Towarowej, choć zgodnie z harmonogramem powinniśmy je odbierać w poniedziałki i czwartki, a odpady wielkogabarytowe 13 czerwca. Za każdym razem nasi pracownicy pozostawiali po sobie wysprzątane miejsca wokół pojemników, co mamy udokumentowane na fotografiach. Jednak po kilku godzinach przy pojemnikach zaczęły być ponownie gromadzone odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci. Przypominamy, że częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji jest opisana w harmonogramach i bardzo prosimy o stosowanie się do zapisanych w nich terminów - apeluje Paweł Bardziński, kierownik logistyki w Altvater Piła.

Osoby, które chcą pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, odpadów problemowych czy elektrośmieci, których nie można wrzucać do pojemników na odpady komunalne ani ustawiać wokół nich, mogą bezpłatnie je przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie bazy Altvater Piła przy ulicy Łącznej w godzinach 8.00-16.00.

W związku z powtarzającymi się od kilku dni sytuacjami, w których odpady są gromadzone w oraz przy pojemnikach niezgodnie z harmonogramem oraz ogólnymi zasadami, spółka Altvater Piła wystąpiła do Związku Międzygminnego PRGOK oraz do Straży Miejskiej o zajęcie się tym problemem. Odpady nie dość, że szpecą ulice, to jeszcze niosą ryzyko pożaru lub przedostowania się do atmosfery niebezpiecznych substancji, np. z urządzeń chłodniczych.

- Działamy na podstawie umowy z ZM PRGOK, która precyzuje jakie odpady, z jaką częstotliwością i w jakie dni jesteśmy zobowiązani odebrać od mieszkańców. Jednak pamiętajmy, że administratorzy budynków oraz mieszkańcy też powinni się dostosować do harmonogramów i do ogólnie przyjętych zasad. Stąd nasza prośba do ZM PRGOK o ponowne przypomnienie mieszkańcom regulaminu odbioru odpadów, zasad podziału na frakcje oraz zasad postępowania z odpadami problemowymi. Uczuliliśmy też Straż Miejską na zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie porządku przy pojemnikach na odpady. Jednocześnie zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne, na którym wyjaśnimy wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące systemu odbioru odpadów w Pile - mówi Dariusz Mikołajczyk, prezes Zarządu Altvater Piła.

Spotkanie dla mieszkańców oraz mediów odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godzinie 16.00 na terenie zakładu Altvater Piła (ul. Łączna 4a, Piła). Przedstawiciele ZM PRGOK, Straży Miejskiej oraz Altvater Piła odpowiedzą na pytania mieszkańców na temat odbioru odpadów na terenie Piły, w tym zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

(Altvater Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018