Zamknij
REKLAMA

Oto nowy Król Zielonoświątkowy PBK Tarcza w Pile

14:29, 17.07.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. Daniel Balukiewicz

Mariusz Drożdż wygrał strzelanie o godność Króla Zielonoświątkowego Pilskiego Bractwa Kurkowego Tarcza w Pile, które w tym roku świętuje 20-lecie istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się i zakończyła uroczystym odśpiewaniem Hymnu Brackiego. Na zaproszenie zarządu PBK Tarcza strzelaniu kibicowali Krzysztof Szewc - zastępca prezydenta Piły, Stefan Piechocki - wicestarosta pilski, mł. insp. Sebastian Cichocki - komendant powiatowy policji w Pile, Krzysztof Kijak - prezes zarządu Centrum Rekreacji Wodnej Spółki Aqua-Pil, Jan Janczewski - starszy zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Stanisław Pirch - członek zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

Strzelanie rozpoczęto uroczystym strzałem panującego Króla PBK Tarcza - Brata Bogdana Walkowiaka do Tarczy Królewskiej oraz strzałami honorowymi zaproszonych gości z broni czarnoprochowej do tarczy punktowej.

W strzelaniu do Tarczy Króla Zielonoświątkowego pierwsze miejsce wystrzelał i tym samym Królem Zielonoświątkowym został Brat Mariusz Drożdż z PBK Tarcza Piła. Drugie miejsce zajął Brat Jacek Woźniak (tytuł I Rycerz), trzeci był Krzysztof Surmacewicz (II Rycerz).

Strzelanie do Tarczy Brackiej wygrał Zdzisław Kaczmarek (Bractwo Kurkowe Swarzędz), wyprzedając Bogdana Walkowiaka i Jacka Woźniaka (obaj PBK Tarcza).

W strzelaniu do Tarczy Jubileuszowej Brata Rafała Grabusa triumfował Wiesław Bielejewski (sympatyk), przed Zdzisławem Kaczmarkiem (Bractwo Kurkowe Swarzędz) i Jackiem Woźniakiem (PBK Tarcza).

W strzelaniu do tarczy z karabinka sportowego najlepszy był Zenon Schulz (PBK Tarcza), a za nim Zdzisław Kaczmarek (Bractwo Kurkowe Swarzędz) i Jacek Woźniak (PBK Tarcza).

Zwycięzcą strzelania do tarczy z pistoletu sportowego został Tomasz Wojtiuk (sympatyk), drugi był Zenon Schulz (PBK Tarcza), a trzeci Zdzisław Kaczmarek (Bractwo Kurkowe Swarzędz).

W strzelaniu do tarczy zapadki najlepiej spisał się Zdzisław Kaczmarek (Bractwo Kurkowe Swarzędz), druga lokata przypadła Bogdanowi Walkowiakowi (PBK Tarcza), trzecia Krzysztofowi Surmacewiczowi (PBK Tarcza).

W strzelaniu do tarczy z broni czarnoprochowej zwyciężył Zdzisław Kaczmarek (Bractwo Kurkowe Swarzędz), drugie miejsce zajął Ryszard Bielejewski (sympatyk), trzecie Krzysztof Surmacewicz (PBK Tarcza).

W najbardziej widowiskowym strzelaniu do kura najcelniejszy był Bogdan Walkowiaka (PBK Tarcza), a po nim Marian Giełczyk i Adam Gołemowski (PBK Tarcza).

Po ogłoszeniu wyników nastąpił moment intronizacji dotychczasowego Króla Brata Bogdana Walkowiaka, którego miejsca zajął Brat Mariusz Drożdż, zwycięzca strzelania do Tarczy Króla Zielonoświątkowego. Nowy Król będzie pełnił swoje obowiązki do kolejnego strzelania Zielonoświątkowego, które odbędzie się w czerwcu 2018 roku. W przyszłym roku król A.D. 2017 będzie reprezentował PBK Tarcza na Europejskim Spotkaniu Strzelców Historycznych - w turnieju o tytuł Europejskiego Króla Strzelców Historycznych, które odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2018 roku w Leudal w Holandii.

A w tym roku do spełnienia tradycji pozostały jeszcze dwie strzeleckie imprezy: 17 września - strzelanie o godność Króla Żniwnego oraz 28 października - strzelanie o godność Króla Niepodległościowego.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018