Zamknij
REKLAMA

Kolegium rowerowe prezydenta

08:31, 12.08.2017 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Piła

Zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska wspólnie z urzędnikami: dyrektorem wydziału rozwoju i funduszy europejskich Jolantą Sobieszczyk, dyrektorem wydziału architektury Henrykiem Gawrońskim, zastępcą dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Beatą Tubicz-Sobieszczańską, kierownikiem działu inwestycji i zamówień publicznych Zarządu Dróg i Zieleni w Pile Piotrem Ziółkowskim oraz inspektorem ds. dróg Edytą Skibicką dokonali objazdu remontowanych dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w Pile.

Pierwszy przystanek miał miejsce na ulicy Wawelskiej, gdzie powstaje odcinek ciągu pieszo-rowerowego o długości 0,265 km, ciągnący się wzdłuż tej ulicy od ulicy Karpackiej do torów kolejowych. Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum Firm "Asta-Bud" Sp. z o.o. i "Pol-Dróg Drawsko Pomorskie" S.A.

Następnie nastąpił przejazd ulicą Wawelską do strefy przemysłowej w celu oględzin powstających tam dróg, w tym ścieżek rowerowych przy ulicy Strefowej. Przypomnijmy, że plac budowy 17-milionowej inwestycji przy całej ulicy Wawelskiej został właśnie przekazany wykonawcy i już za chwilę rozpoczną się tam prace na bardzo dużą skalę.

Kolejny przystanek miał miejsce przy ulicy Kossaka, gdzie od Ronda 10 Kwietnia 2010 roku do skrzyżowania z drogą krajową nr 10 budowany jest 1,5 km odcinek ciągu pieszo-rowerowego wraz montażem 66 lamp.

Ostatnie miejsce wizytacji odbyło się przy al. Powstańców Wielkopolskich, gdzie właśnie rozpoczęła się budowa 1,055 km ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem (39 lamp) od ronda Łukasiewicza do zakładów Philips.

W przyszłym tygodniu została zaplanowana wizytacja pozostałych budowanych ścieżek rowerowych, albowiem jest to tylko część inwestycji w drogi rowerowe realizowanych aktualnie w Pile.

(UM Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018