REKLAMA

Szacunek dla Dmowskiego, Paderewskiego i Piłsudskiego

12:10, 10.02.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny Młodzież Wszechpolska wyruszy na ulice miast Polski, by promować patriotyzm. W Pile akcja odbędzie się po raz piąty.

- Plakaty będziemy rozdawać w poniedziałek, 12 lutego od godziny 11.00 na ulicy Śródmiejskiej - informuje Michał Zimny. - W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach. Tegorocznym projektem plakatu chcemy przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności. Takimi postaciami niewątpliwie byli Roman Dmowski - dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski - orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski - dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los. Dziś naszym obowiązkiem jest oddać im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom Polaków, iż nasza Ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

witcherwitcher

7 3

jakbyście w ramach uczczenia niepodległości,posprzątali jakiś las albo teren zalewu,totalnie zasyfione przez,,polaków-patryotów",to byłoby coś,a tak wasze plakaciki tylko ten syf pogłębią,o kant d..y potłuc ten wasz,fasadowy patriotyzm ! 15:01, 10.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lewaklewak

6 2

R. Dmowski ? faszysta (cytaty):

Gdybyśmy byli podobni do dzisiejszych Włoch, gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba.

Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie.

Polska beż Żydów, byłaby jak zupa bez *%#)!& ? bez smaku.

To jest jasne, że chcąc zapewnić przyszłość Polski, trzeba usilnie i konsekwentnie dążyć do tego, żeby Żydów w naszym kraju było coraz mniej (...). Podstawą ich siły jest opanowanie handlu w Polsce, a w części znacznej i rzemiosła, zażydzenie naszych miast i miasteczek. Polacy muszą sami wziąć w ręce swój handel, oczyścić z Żydów swe rzemiosła.

Wczoraj i dziś słońce pięknie świeci, więc zaczynam się rozweselać. Nadto poczciwy Hitler pracuje nad umocnieniem mojego dobrego humoru.

Związali oni [Żydzi] swą karierę z kapitalizmem nowoczesnym, na którego rozwój i charakter sami wielki wpływ wywarli, i przezeń spodziewali się dojść do całkowitego panowania nad światem.
22:09, 10.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

witcherwitcher

5 0

każdy ma takiego idola na jakiego zasługuje :)) 11:22, 11.02.2018


pp

2 0

to prawda:)))

20:01, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018