Zamknij
REKLAMA

Policja poleca alternatywne trasy nad morze

13:11, 19.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W okresie wakacyjnym, a zwłaszcza w weekendy, kierowcy jadący nad morze drogą K-11 i K-22 w kierunku Jastrowia i Lędyczka grzęzną w korkach. Można je ominąć korzystając z tras alternatywnych, zaproponowanych przez policjantów ze Złotowa. Ruch na tamtych drogach jest bardziej płynny.

Wszystkim zmotoryzowanym, którzy odwiedzają zachodniopomorskie plaże, przedstawiamy trasy turystyczne alternatywne do głównych dróg prowadzących nad Bałtyk. Warto z nich korzystać, by szybciej dotrzeć do celu, uniknąć uciążliwych postojów w korkach, zwłaszcza w czasie niedzielnych powrotów znad morza. Czas przejazdu przez teren powiatu złotowskiego drogą krajową K-11 z Okonka do Jastrowia może potrwać od pół godziny do ponad godziny. Dodatkową atrakcją proponowanych alternatywnych tras są walory turystyczne - przebiegają one bowiem przez malownicze rejony Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Nad morze przez Czaplinek
Jadąc od strony Piły drogą krajową K -11 kierujemy się drogą K-10 na Wałcz. Tam skręcamy w drogę wojewódzką W-163 na Czaplinek, która doprowadzi nas do samego Kołobrzegu.

Nad morze przez Drawsko Pomorskie
Jadąc od strony Piły drogą krajową K-11, kierujemy się drogą K-10 przez Wałcz do Mirosławca. Następnie drogą wojewódzką W-177 wjeżdżamy do miejscowości Osiek Drawski, po czym drogą krajową K-20 jedziemy do Złocieńca. Stamtąd kierujemy się drogą krajową K-22 do Drawska Pomorskiego, a w następnej kolejności drogą wojewódzką W-173 w kierunku miejscowości Zarańsko. Stamtąd drogą wojewódzką W-162 dojedziemy już do samego Kołobrzegu.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone