Zamknij
REKLAMA

"Kordzik" WIR dla Henryka Stokłosy

22:30, 26.06.2017 | Tygodnik Nowy
REKLAMA
Skomentuj
fot. TN

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za operatywność, zdolność wprowadzania nowych technologii i dynamiczny rozwój firm wyróżniła Henryka Stokłosę "Kordzikiem" - najwyższym odznaczeniem Izby.

Kordzik to biała, obosieczna broń paradna w postaci sztyletu. W Polsce obecnie noszona przez oficerów i chorążych do munduru galowego w Marynarce Wojennej i lotnictwie.

Symboliczny kordzik jest też honorowym odznaczeniem funkcjonujących w Polsce izb rzemieślniczych zrzeszających cechy i spółdzielnie rzemieślnicze w poszczególnych województwach. "Kordzik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej" za wybitne zasługi dla rzemiosła jest najwyższym odznaczeniem WIR w Poznaniu, nadawanym przez kapitułę, którą stanowi Rada Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.

Zgodnie z regulaminem, odznaczenie nadawane jest za szczególne zasługi dla rozwoju rzemiosła, w szczególności za inicjatywę i zaangażowanie w pracę w organach statutowych organizacji rzemiosła, propagowanie osiągnięć rzemiosła w kraju i za granicą, a także umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością w prowadzonej działalności gospodarczej.

Odznaczenie przyznawane jest również osobom niedziałającym czynnie w organach statutowych organizacji cechowych, np. - jak czytamy w regulaminie - wybitnym przedstawicielom życia społeczno-politycznego i gospodarczego za szczególne dokonania na rzecz rozwoju rzemiosła. I właśnie do tej grupy należy Henryk Stokłosa. Przedsiębiorca ze Śmiłowa otrzymał najwyższe odznaczenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu w uznaniu za dynamiczny rozwój swoich przedsiębiorstw.

- Z całego serca pragnę podziękować pilskiej braci rzemieślniczej. Tak wysokie odznaczenie przyznane przez organizację rzemieślniczą to dla mnie wielki zaszczyt i zarazem motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Współpracuję od wielu lat z pilskim Cechem. Wymieniamy się doświadczeniami, uczymy się wzajemnie od siebie, dzięki czemu stajemy się coraz bardziej innowacyjni i konkurencyjni w swoich branżach. Będę robił wszystko, aby nasza współpraca się rozwijała - deklaruje Henryk Stokłosa.

(Tygodnik Nowy)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

burbur

0 0

GRATULACJE 19:15, 07.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018