Zamknij
REKLAMA

Grzybobranie czy… śmieciobranie?

09:28, 17.07.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku tygodni w najlepsze trwa sezon na grzyby. W lasach pojawia się coraz więcej kurek, borowików, kozaków. Niestety, pojawiają się także grzybiarze-śmieciarze.

Las na masywie Dębowej Góry od strony Krostkowa. Daleko od zabudowań, a jednak pod drzewem leżą śmieci: szklane butelki i słoiki, butelki plastikowe, gumowa podeszwa od trampka, folia. Ciężko tu dojechać, droga wiedzie na szczyt 192-metrowego wzniesienia, na którym stoi maszt telefonii komórkowej, trzeba jeszcze wejść w las – a jednak śmieciarzowi się chciało.

Ale podobne obrazki można znaleźć także blisko zabudowań miejskich. Lasek między ulicami Mickiewicza a Wojska Polskiego w Pile. Przy leżącym na ziemi pniu walają się różnej maści i gabarytów butelki po alkoholu, kartony po sokach, plastikowe butelki i tacki, niedopałki po papierosach.

Na widoczek z tego samego gatunku natknąć się można przy leśnej drodze z Szamocina do Margońskiej Wsi. Wzdłuż prostej jak strzała drogi wybudowano myśliwskie ambony. Przy pierwszej pozbyto się śmieci: plastikowych butelek, kartonów po napojach, opakowaniach po chipsach. Wszystko to leży zaledwie kilkadziesiąt metrów od skraju lasu i pomnika upamiętniającego zamordowanych w 1939 roku mieszkańców Szamocina, gdzie regularnie składane są kwiaty.

Cały artykuł w nowym numerze naszego miesięcznika.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

krostekkrostek

3 0

Niestety, ale część naszych rodaków to prostaki i chamy. 11:48, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edaeda

0 1

A któż tak chętnie sie wypowiada na temat ekologii i dobrych manier !?Wszyscy którzy tak pieknie mówicie o przyrodzie wjezdżacie autami do lasow i wy....alacie wszystko co macie do wy....lenia !!!!Dwa lata temu widzialem jak jakis facet wjechal w las i opróznił bagaznik !Zacznijcie od siebie wymagać .Same "doktory " 21:07, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018