Zamknij
REKLAMA

Przewoził krajankę tytoniową za ćwierć miliona złotych

12:27, 09.01.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Pilscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli ponad 300 kg krajanki tytoniowej, kilkaset sztuk nielegalnych papierosów oraz narkotyki. Właścicielem towaru był 37-letni mieszkaniec Piły, którego zatrzymano w efekcie policyjnego pościgu.

5 stycznia br. funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile w miejscowości Dobrzyca podjęli próbę zatrzymania pojazdu na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Kierującym był 37-letni pilanin, znany pilskim policjantom z prowadzonych wcześniej spraw karnych.

Mężczyzna na widok radiowozu przyśpieszył, nie reagując na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. wzywające go do zatrzymania. Do pościgu dołączyła załoga pilskiej drogówki. Ścigany podczas ucieczki wykonał karkołomny manewr, skręcając nagle w pole, w stronę lasu. Po przejechaniu kilkuset metrów w akcie desperacji porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci odcięli mu drogę "ewakuacji", zapędzając nad rzekę. Z uwagi na mocno zalesiony  teren wezwano do pomocy policjantów z wydziału kryminalnego oraz patrolowo-interwencyjnego pilskiej jednostki.

Po sprawdzeniu porzuconego pojazdu okazało się, że mężczyzna miał istotny powód, aby nie dać się złapać. Cały bagażnik załadowany był workami z nielegalną krajanką tytoniową. Łączna waga zabezpieczonego nielegalnego towaru to ponad 300 kilogramów.

Policjanci poznawszy przyczynę ucieczki kierowcy i mając pewność, że ścigany nie wydostanie się z zabezpieczonego terenu, wezwali na miejsce przewodnika z psem tropiącym. Nie myślano już tylko o zatrzymaniu mężczyzny, ale też o jego życiu, zdawano sobie bowiem sprawę, że wola ucieczki może wziąć górę nad rozumem i zbieg spróbuje pokonać rzekę. Ten desperacki krok mógłby zakończyć się tragicznie. Policyjny pies tropiący bezbłędnie prowadził swojego przewodnika, zaczynając od porzuconego pojazdu. Po kilku minutach psi „funkcjonariusz” wytropił desperata. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Zatrzymany w momencie ujęcia był całkowicie przemoczony i zmarznięty, co potwierdzało, że pokusił się pokonać rzekę wpław.

W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli kokainę, marihuanę, kilkadziesiąt sztuk nielegalnych papierosów oraz kolejną krajankę tytoniową. Jednocześnie funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli kilka markowych zegarków.

Straty skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego szacowane są na kwotę prawie 250 tysięcy złotych.

37-latek usłyszał od śledczych zarzuty przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej, za co grozi mu wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia. Ponadto podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków w postaci kokainy i marihuany, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

abcabc

7 0

Widzę że ciąg dalszy zatrzymań w Pile trwa, ktoś się chyba wysypal 13:24, 09.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiepskikiepski

3 1

zobaczymy, który wyjdzie pierwszy z aresztu śledczego 17:32, 09.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TONYTONY

1 0

PODOBNO JUZ KTOS WYSZEDL 15:12, 12.01.2017


andrzej klasycznyandrzej klasyczny

4 1

a kto teraz polecial? 19:11, 09.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

0 2

*%#)!& PAZDZIOCH!!!!!!!!!! 16:33, 10.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

andrzej klasycznyandrzej klasyczny

1 0

ale masz leb *%#)!& przez dopalacze 17:30, 10.01.2017


dorotadorota

0 1

czapliński ???? 03:46, 17.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018