Zamknij
REKLAMA

Miał już pętlę na szyi. Udało się go przekonać

15:51, 04.05.2017 | KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Zespołu Dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wspólnie z policjantami Posterunku Policji w Lipce uratowali życie 35-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia br. Około godziny 22:20 st. sierż. Łukasz Barłóg, pomocnik oficera dyżurnego złotowskiej komendy, odebrał telefon, w którym 35-letni mieszkaniec gminy Lipka poinformował, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna oświadczył, że jest w lesie, gdzie siedzi na gałęzi drzewa, a na szyi ma założoną pętlę ze sznura i zamierza popełnić samobójstwo. Poinformował, że przechodzi załamanie nerwowe, którego powodem są kłopoty życiowe i rodzinne. Dodał, że zostawił w domu list pożegnalny.

Po odebraniu telefonu wszystko przebiegało bardzo dynamicznie. St. sierż. Łukasz Barłóg starał się uspokoić zdesperowanego 35-latka, jednocześnie ustalając jego dane personalne, które przekazał dyżurnemu jednostki. Tym sposobem ustalono również, to co było na tamtą chwilę najważniejsze: miejsce, w którym znajdował się desperat. Było to las w rejonie miejscowości Białobłocie, gdzie oficer dyżurny natychmiast skierował policjantów Posterunku Policji w Lipce.

W czasie gdy policjanci szukali 35-latka, st. sierż. Łukasz Barłóg cały czas utrzymywał z nim telefoniczny kontakt. Starał się go uspokoić i przekonać, by zaniechał podejmowania próby samobójczej, tłumaczył gdzie powinien szukać pomocy. Prowadzona rozmowa została zakończona dopiero, kiedy pomocnik dyżurnego usłyszał, że 35-latek żyje, zdjął pętlę z szyi i wyszedł z lasu do przybyłych na miejsce policjantów.

Patrolując teren pobliskiego lasu funkcjonariusze ujawnili na drzewie linkę z przygotowana pętlą wisielczą. W miejscu zamieszkania znaleziono list pożegnalny.

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (wynik 0,62 mg/l), a następnie przekazano pod opiekę załodze karetki pogotowia.

(KPP Złotów)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

jaja

0 2

To są fakty złotowskie czy pilskie ?Bo nazwa wskazuje że pilskie czyli powiat pilski. 00:25, 09.05.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahahahahahaha

1 0

A Ty się nie masz do czego do...ać? Chyba dobrze że mamy informacje również z innych miejsc. Złotów to nie Australia warto wiedzieć co dzieje się również tam 08:33, 09.05.2017


REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018