Zamknij
REKLAMA

Chcieli się popisać i uszkodzili szlaban

10:09, 12.06.2017 | podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy spacerując w nocy po ulicach Piły uszkodzili szlaban na wjeździe do nieruchomości przy ulicy Witaszka.

W połowie kwietnia br. prezes jednej ze spółdzielni mieszkaniowej w Pile zawiadomił Komendę Powiatową Policji w Pile o tym, że na wjeździe do szeregu nieruchomości przy ulicy Witaszka został uszkodzony szlaban. Pokrzywdzony oświadczył, że wgniecenie szlabanu jest tak mocne, że uniemożliwia jego prawidłowe funkcjonowanie i oszacował straty na kwotę blisko 1 tys. złotych.

W związku z przyjętym zawiadomieniem o popełnionym przestępstwie, pilscy kryminalni przyjrzeli się sprawie i rozpoczęli poszukiwania wandali. Zintensyfikowane działania policjantów przyczyniły się do ustalenia dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili szlaban.

Jeden z nich został zatrzymany 1 czerwca, drugi natomiast wpadł w ręce funkcjonariuszy kilka dni później. Obaj przyznali się do popełnionego czynu. Oświadczyli, że spacerując w nocy po mieście w pewnym momencie chcieli popisać się przed znajomymi, podbiegi do szlabanu i wygięli go.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańcy Piły w wieku 20 i 21 lat odpowiedzą przed sądem.

(podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018