REKLAMA

Żeby wakacje nad wodą były bezpieczne

16:59, 19.06.2017 | mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. kpt. Paweł Kamiński

Dzisiaj nad jeziorem Płotki w Pile odbyło się spotkanie służb ratowniczych z ponad 100-osobową grupą dzieci ze szkół i przedszkoli z Piły i Margonina. Głównym tematem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” było przypomnienie zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.

Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Dzieci dowiedziały się m.in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Strażacy oraz ratownicy WOPR przygotowali pokaz działań ratowniczych na wodzie. Akcja ratownicza osoby tonącej wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci. Kolejnym punktem spotkania był pokaz sprzętu ratowniczego. Chętni mogli ubrać sprzęt nurkowy oraz wsiąść do strażackiego samochodu oraz strażackiej łodzi ratowniczej. Szczególne zainteresowanie wzbudził nurek w pełnym uzbrojeniu, który zanurzył się w okolicy plaży. Prezentacja nurkowania możliwa była dzięki Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z pilskiej straży pożarnej.

Po zakończonej części edukacyjnej dzieci zostały zaproszone na brzeg jeziora by obserwować gościa specjalnego, który wynurzył się z wody. Był to mieszkaniec jeziora Płotki... dinozaur, który wzbudził ogromne emocje.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od organizatorów słodkości, a także sprzęt asekuracyjny do pływania, aby nadchodzące wakacje były bardzo bezpieczne.

Patronat nad akcją edukacyjną objął starosta pilski Eligiusz Komarowski, który ufundował również nagrody i upominki. Organizatorami spotkania byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz WOPR Piła.

(mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017