Zamknij
REKLAMA

Skarb Państwa stracił 700 tysięcy złotych

13:14, 28.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz pilscy kryminalni rozpracowali grupę przestępczą, parającą się obrotem wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się obrotem wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalono, przestępczym procederem zajmuje się kilku mężczyzn, a ma on miejsce na terenie województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Ustalono ponadto lokalizację, w której podejrzani zorganizowali linię technologiczną i magazyny.

W okresie od 22 do 27 czerwca br. podczas szeroko zakrojonych działań na terenie województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego policjanci z Piły i Poznania oraz celnicy zabezpieczyli łącznie 336 tys. sztuk papierosów, ponad 340 kg. krajanki tytoniowej, 150 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy oraz linię służącą do produkcji spirytusu. Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 700 tys. złotych.

Podczas realizacji zadania, dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów złotej biżuterii oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie oraz dwie jednostki broni (biegły oceni, czy na ten typ broni wymagane jest zezwolenie). W związku z prowadzonymi działaniami policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 16 do 36 lat. Zatrzymanym mieszkańcom województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego grozi kara więzienia do 3 lat, wysoka kara grzywny i przepadek nielegalnego towaru.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018