Zamknij
REKLAMA

Piraci i promile za kierownicą. Będą dotkliwe kary

09:23, 11.07.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu trzech dni wągrowieccy policjanci zatrzymali trzech przestępców drogowych i trzech piratów, którym zabrali prawa jazdy.

W miniony piątek policjanci wągrowieckiej drogówki zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W miejscowości Morakowo 28-latek w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50km/h. Z kolei 38-letni motocyklista chciał śmignąć przez obszar zabudowany z prędkością 127 km/h. Jak się okazało, choć posiadał prawo jazdy, to nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna otrzymał 700 złotowy mandat, 10 punktów karnych, zatrzymano mu również prawo jazdy, natomiast motocykl marki Suzuki w dalszą drogę pojechał na pojeździe dostawczym. W

W sobotę zatrzymano kolejnego pirata drogowego. 39- letni mieszkaniec Adamowa w terenie zabudowanym miejscowości Miłosławice poruszał się z prędkością 109 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem 400 złotych i dopisał do swego konta kierowcy 10 punktów karnych.

Kolejne dwa przypadki z soboty zakończą się postępowaniami sądowymi. W miejscowości Potrzanowo 45-letni mieszkaniec Świebodzic wjechał do rowu, po czym dachował. Mężczyzna stracił panowanie nad autem znajdując się w stanie nietrzeźwości, w jego organizmie znajdowało się ponad dwa promile alkoholu.

Podobne stężenie alkoholu w organizmie (2,2 promila) miał kierujący samochodem Mercedesem Vito. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ul. Skockiej w Wągrowcu. 43-letni wągrowczanin nie stracił jednak prawa jazdy, ponieważ… dopiero był w trakcie jego wyrabiania. Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, za co grozić mu będzie 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Listę zdarzeń zamyka 20-letni mieszkaniec Bartodziej, który zdecydował się na prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w sobotę przy ul. Wojska Polskiego w Wągrowcu. Zakaz został wydany w związku z wcześniejszym prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna decydując się na prowadzenie samochodu naraził się tym samym na karę 3 lat pozbawienia wolności.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TomiTomi

1 0

Wyżej wskazani biorą przykład z warszawskich włodarzy. Robią co chcą mimo zakazów, no bo co mi Panowie zrobią? Zakaz prowadzenia? Zabiorą prawo jazdy? I tak będzie jeździł i to po pijaku. Zaraz się okaże że dostaną wyrok ale i tak nie pójdą siedzieć. A jeżeli będą to wyborcy PIS'landu to wstawi się za nimi proboszcz albo inny radny i wyrok pójdzie w niepamięć. Dopóki nie będzie surowych kar i przede wszystkim ich konsekwentne wykonanie to możemy sobie pomarzyć o bezpieczeństwie na drogach. 22:12, 17.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018