REKLAMA

Chcieli oszukać matkę chorej na raka 12-latki

16:55, 27.07.2017 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka.

26 lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 36-letnia kobieta i zwróciła się o pomoc. Pilanka opowiedziała o ciężkiej sytuacji rodzinnej, podkreślając, że jej 12-letnia córka choruje na nowotwór oka. Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Jak przekazała zrozpaczona kobieta, lekarze nie widzą szans na uratowanie oka.

W trakcie spotkania kobieta opowiedziała także o tym, że nieznany jej mężczyzna skontaktował się z nią, składając pewną ofertę. Przedstawił się jako lekarz i zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. złotych. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uspokoili zdenerwowaną kobietę, podejmując błyskawicznie działania, gdyż nabrali poważnych podejrzeń co do intencji rzekomego lekarza. W związku z tym przystąpili do ustaleń i dalszych czynności. Profesjonalizm, doświadczenie oraz zdecydowane działania funkcjonariuszy pozwoliły na szybką analizę zebranych materiałów oraz przygotowanie realizacji.

W nocy z 26 na 27 lipca br. policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i z wydziału kryminalnego oraz nieetatowej grupy realizacyjnej z KPP w Pile zatrzymali na terenie jednego z powiatów województwa wielkopolskiego - w momencie odbioru pieniędzy - dwóch mężczyzn. Obaj są mieszkańcami naszego województwa, mają 33 i 42 lata. Duet oszustów trafił natychmiast do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia nawet do 8 lat.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

 krzych krzych

10 0

8 lat to dla mnie mało, za tak chamską próbę wyłudzenia kasy, wykorzystując ludzkie nieszczęście. Jakim to kompletnym patolem trzeba być, by wpaść na taki pomysł. Skazać te łajzy na wysokie kary pieniężne, które to pieniądze pójdą na leczenie dziewczynki, oraz ujawnić ryje i personalia tych ciulów! 18:16, 27.07.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JolaJola

5 0

Zgadzam się z tb 20:48, 27.07.2017


KARAĆKARAĆ

0 0

KARAĆ I JUŻ I TYLE. 18:49, 01.08.2017


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018