Zamknij
REKLAMA

Prowadził nielegalną rozlewnię i destylarnię

10:43, 04.10.2017 | podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Pile zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu.

Według ustaleń policji, w województwie zachodniopomorskim na terenie prywatnej posesji funkcjonuje nielegalna rozlewnia, destylarnia i magazyn alkoholu. W trakcie akcji, którą zrealizowano w ubiegłym tygodniu, zabezpieczono ponad 2 tys. litrów spirytusu i ponad 120 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także maszynę do cięcia tytoniu oraz tytoń. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, któremu za prowadzenie nielegalnego procederu grozi nawet kilka lat więzienia.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli destylarnię o pojemności 220 litrów, w części wypełnioną spirytusem. Ujawniono również - połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp - zbiorniki z alkoholem. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się też kartony, plastikowe i szklane butelki oraz pojemniki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu.

Nielegalny towar o wartości ponad 200 tys. zł został zabezpieczony przez policjantów, a jego właściciel zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Podczas wykonywanych czynności policjanci walczący z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli również pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie w łącznej kwocie ponad 10 tys. złotych.

Zatrzymany to 46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na kilka lat. Mężczyzna był już karany za prowadzenie nielegalnej rozlewni spirytusu i posiadanie towarów bez polskich znaków akcyzy.

(podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KolegaKolega

5 0

,,posiadanie towarów bez pilskich znaków akcyzy''
Żanetka polskich... Chyba że piła ma swoje znaki akcyzowe o czym nie wiem ? 14:21, 04.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALE JAJAALE JAJA

0 0

PANI ŻANETKO. PIKNIE PANI W MUNDURECKU, SĄ BABECKI PIKNE W POLICJI. 18:04, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018