Zamknij
REKLAMA

Znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie

15:17, 12.10.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile podinsp. Sebastian Chabowski wracając w czasie wolnym z polowania na terenie powiatu złotowskiego, w środku lasu znalazł starszego, chorego na cukrzycę mężczyznę, którego zaginięcie kilka godzin wcześniej zgłosiła rodzina. Zdecydowane działania i natychmiastowa pomoc policjanta zapobiegły tragedii.

Podinsp. Sebastian Chabowski wracając z polowania w samym środku lasu między Pleceminem a Paruszką (powiat złotowski) w pewnym momencie zauważył mężczyznę. W pierwszej chwili pomyślał, że to grzybiarz, ale w związku z tym, że zapadał już zmrok, postanowił podejść do napotkanego mężczyzny, zwłaszcza, że ten dość niepewnie szedł.

Intuicja oraz doświadczenie zawodowe nie zawiodły. Błyskawicznie podczas rozmowy funkcjonariusz ustalił, że mężczyzna wyszedł kilka godzin wcześniej na grzyby i się zgubił. Ponadto policjant dowiedział się, że mężczyzna choruje na cukrzycę. Senior nie miał siły już samodzielnie iść, zmęczenie, a także choroba poważnie to utrudniały. W związku z tym, że w lesie nie było zasięgu, policjant przeszedł ze starszym mężczyzną w miejsce, gdzie był możliwy kontakt telefoniczny z najbliższą jednostką Policji oraz Pogotowiem.

Podinsp. Sebastian Chabowski podał seniorowi laskę, którą wykorzystuje podczas polowań, była ona pomocna w dość ciężkiej drodze. Dodatkowo podtrzymywał mężczyznę, który coraz bardziej opadał z sił. Znakomite rozpoznanie kompleksu leśnego przez funkcjonariusza pozwoliło na szybką analizę i wyznaczenie najkrótszej trasy. Po pokonaniu około kilometra, policjant dodzwonił się do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i poinformował o sytuacji. Natychmiast na miejsce przyjechali umundurowani policjanci, którzy również poszukiwali 65-latka, mieszkańca gminy Tarnówka.

Pół godziny później byłoby zupełnie ciemno. Mężczyzna znajdował się kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania, w środku lasu o ogromnej powierzchni. Dodatkowo niska temperatura w nocy i stan zdrowia starszego mężczyzny mogły doprowadzić do tragedii. Jednak podinsp. Sebastian Chabowski znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i pomógł mężczyźnie.

Funkcjonariusz kilka lat pełnił służbę w Zespole Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KPP w Pile, gdzie wielokrotnie prowadził sprawy zaginięć starszych osób. Policjant pełniąc także służbę na stanowisku dyżurnego pilskiej komendy dokładnie dwa lata temu pomógł telefonicznie starszemu mężczyźnie, mieszkańcowi Płocka, odnaleźć drogę do domu, ponieważ zgubił się w lesie.

podkom. Żaneta Kowalska

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018