REKLAMA

Hazard w Jastrowiu. Zatrzymany 22-latek

15:43, 07.12.2017 | KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci pionu kryminalnego z Piły i Jastrowia wspólnie ze służbą celną zabezpieczyli na terenie Jastrowia pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Wcześniejsze ustalenia mundurowych dawały pewność, że w budynku urządzane są nielegalne gry hazardowe. Obiekt był monitorowany tak, aby osoby przebywające w środku miały podgląd, kto chce wejść. Szyby lokalu zostały oklejone, aby nie było widać, co dzieje się wewnątrz.

Funkcjonariusze pop wejściu do lokalu zabezpieczyli pięć automatów do gier i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Jastrowia, który wbrew przepisom art. 109 Ustawy Kodeksu Skarbowego uczestniczył w nielegalnych grach hazardowych. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

(KPP Złotów)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017