REKLAMA

Nie miała fotelików, prawa jazdy, za to miała wypite

07:54, 14.02.2018 | KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj

Ponad promil alkoholu miała 27-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego, przewożąc swoje dzieci bez fotelików samochodowych. Na dodatek nie posiada prawa jazdy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie, że kobieta jedzie samochodem razem z dziećmi i prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości. Policjanci odnaleźli ją pod jednym z marketów. 27-latka przyznała, że wcześniej spożywała alkohol; badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego w aucie znajdowała się jej dwójka dzieci bez fotelików ochronnych, a ponadto ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Dzieci przekazano pod opiekę rodzinie, natomiast kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań.
Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności Za popełnione wykroczenia polegające na przewożeniu dzieci niezgodnie z przepisami i kierowanie pojazdem nie mając uprawnień, 27-latkę ukarano w postępowaniu mandatowym.

(KPP Złotów)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

wuwuwuwu

1 0

Nigdy nie posiadała prawka,pojechała na zakupy bo robiła to wiele razy a że miała dzieci z sobą to dla niej była już normalka,pijana troskliwa mamusia bo dzieci pewnie były jej,po prostu gratulacje 20:37, 14.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018