Zamknij
REKLAMA

Rozliczasz się w euro? Sprawdź giełdę walut

07:57, 14.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Rozliczenia w euro mogą być bardzo korzystne dla każdej osoby pod warunkiem odpowiedniego podejścia do nich. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie sposoby na samą wymianę waluty.

Dzięki temu można zyskać naprawdę bardzo wiele i przede wszystkim czerpać maksymalną satysfakcję z takiego podejścia. Niesie ono za sobą bardzo dużo poważnych korzyści. Oprócz samej opłacalności można bowiem zyskać również na wygodzie wymiany. Rozwiązania o których mowa to oczywiście systemy wymiany online. W obecnych czasach korzystanie z jakichkolwiek innych po prostu mija się z celem. Każdy inny sposób na wymianę jest bowiem bardzo niekorzystny i nie warto się na niego decydować.

Jak można dokonywać wymiany? Istnieją cztery sposoby:

• Kantory stacjonarne - jest to pierwszy i zarazem jeden z niekorzystnych sposobów na wymianę. W kantorach spread walutowy znajduje się na poziomie około 5%. To jednak nie wszystkie wady tych rozwiązań. Nie są one również wygodne. Korzystanie z gotówki obecnie jest coraz mniej popularne. Konieczne w przypadku kantorów stacjonarnych jest zatem wypłacanie i ponowne wpłacanie pieniędzy na konto.

• Banki - kolejnym rozwiązaniem w kwestii wymiany są banki. Ich oferty są jeszcze mniej opłacalne niż kantorów stacjonarnych. Spread walutowy jest bowiem w przypadku tych metod jeszcze wyższy i osiąga poziom nawet 10%. Na plus dla banków zasługuje jedynie komfort wymiany, który jest naprawdę wysoki. Często bowiem wystarczy jedynie dokonać przelewu, a bank sam dokona przewalutowania. Komfort wymian jest zatem bardzo wysoki, ale nadal nie rekompensuje to bardzo niekorzystnych kursów, do korzystania z których są zmuszone osoby stawiające na te systemy.

• Kantory online - kantory tego typu to pierwsza z dwóch opłacalnych metod wymiany. Za tą formą przemawia przede wszystkim to, że spready wynoszą często poniżej 1%. Nie ma zatem dużych różnic pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Przy tym wymiana jest wygodna, ponieważ odbywa się bezgotówkowo. Można jej również dokonać bez wychodzenia z domu i z każdego miejsca na ziemi. Do przewalutowania potrzebny jest bowiem jedynie dostęp do internetu. Takie rozwiązania to zatem bardzo wiele naprawdę poważnych korzyści wynikających z nich. Postawienie na te systemy ma zatem jak najbardziej sens i jest polecane dosłownie każdej osobie.

• Giełdy walut - ostatnia forma wymiany to giełdy walut. Również należy je zaliczyć do bardzo korzystnych. Kupowanie czy sprzedaż waluty za ich pośrednictwem to mnóstwo poważnych korzyści i bardzo duże zadowolenie z dokonywania wymian. Kursy walut są ustalane na giełdach przez samych użytkowników. Jak bardzo dobre warunki wymiany są proponowane można sprawdzić pod adresem: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Zakup euro na giełdach walut to zatem spore oszczędności zwłaszcza względem oferty banków czy kantorów stacjonarnych.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018