Zamknij
REKLAMA

Kot w podróży - jaki transporter dla kota wybrać?

11:30, 28.07.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Każdy wie, że koty chodzą własnymi ścieżkami i przyzwyczajają się do miejsca. Nic więc dziwnego, że nie należą do miłośników podróży. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy będziemy zmuszeni przetransportować swojego kociaka z jednego miejsca do drugiego. Niezależnie od tego, czy mamy zamiar dużo podróżować czy tylko przywieźć pupila raz na jakiś czas do weterynarza, to w każdym przypadku pomocny okaże się transporter dla kota.

Koty w przeciwieństwie do psów nie należą do zwierząt uwielbiających podróże i nie są tak otwarte i przyjaźnie nastawione do otoczenia. Obcy ludzie i nieznane miejsca mogą zestresować nawet najbardziej towarzyskiego kota. Dlatego istotne jest, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas podroży.

Bezpieczna podróż
Jak oszczędzić naszemu pupilowi stresu i nieprzyjemności, gdy zabieramy go w obce miejsce? Najważniejsze to odpowiednie schronienie, czyli przenośna klatka. Zapewni ona naszemu zwierzakowi chociaż odrobinę prywatności, ciszy i spokoju. W dobrze skonstruowanym transporterze nasz zwierzak powinien czuć się przytulnie i bezpiecznie, poza tym musi mieć pewność, że jesteśmy w pobliżu. Dobrze jest więc, aby słyszał nasz głos i wyczuwał naszą obecność. Jeśli zauważymy, że nasz kot jest nerwowy, możemy otworzyć transporter, głaskać pupila i mówić do niego, dopóki się nie uspokoi.

Transporter dla kota

Transporter dla kota - i na rower i do samolotu
Sklepy zoologiczne oferują wiele różnych modeli transporterów (np. KrakVet). Powinniśmy przede wszystkim kierować się wielkością naszego kota - jeśli mamy duże rasowe koty będziemy potrzebowali większego transportera. Dobrym pomysłem będzie wizyta w sklepie ze swoim zwierzakiem, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to możemy zmierzyć kociaka i zasugerować się wymiarami transportera na stronie internetowej. W większości sklepów istnieje możliwość ewentualnej zamiany źle dobranego sprzętu.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany transporter, ponieważ będzie on świadczyć o jego trwałości i użyteczności. Poza tym warto jest sprawdzić stabilność klatki oraz to, czy dobrze się ona zamyka i otwiera. Może się okazać, że nasz kot z łatwością ją otworzy i ucieknie lub niefortunnie z niej wypadnie.

Oprócz tradycyjnych transporterów coraz częściej możemy spotkać specjalne torby lub plecaki, które będą idealne na spacery, zakupy czy przejażdżki rowerem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie są one tak stabilne jak tradycyjne transportery z wikliny lub plastiku i nasz kot może nie czuć się w nich dobrze.

Wiklinowy transporter dla kota
Transportery wykonane z wikliny cechują się elegancją i klasą, wysokim poziomem estetycznym oraz starannym wykonaniem. Niestety są mało praktyczne, nieporęczne, ciężkie i trudne w czyszczeniu. Poza tym nasz kot może nie czuć się w nich zbyt komfortowo i bezpiecznie, chociażby w czasie deszczu. Wiklina przepuszcza wodę i istnieje ryzyko, że nasze zwierzątko przemoknie i się rozchoruje. Możemy taki transporter zakupić do domu, jeśli chcemy zapewnić kotku trochę własnej i cichej przestrzeni.

Transporter dla kota wiklinowy

Plastikowy transporter dla kota
Dziś powszechne są transportery plastikowe. Plastik jest mocniejszy i stabilniejszy niż wiklina, jego zakup jest inwestycją na lata. Nasze zwierzę może się w nim poczuć bezpiecznie, także w niedogodnych warunkach pogodowych. Plastik to lekki, poręczny materiał, łatwy w użytkowaniu i czyszczeniu. Nie będziemy mieć większych problemów z przenoszeniem go z jednego miejsca na drugie, poza tym zawsze możemy dopiąć dodatkowe pasy na ramię.

Transporter dla kota - otwierany od góry czy z boku?
Jak powinny być umiejscowione drzwiczki? Mogą być one z boku klatki lub z góry. Górne mogą być ułatwieniem dla właściciela, ponieważ kota będzie się lepiej przez nie wkładało do transportera, jednak sam zwierzak może czuć się nieswojo w tej pozycji. Lepszy widok na świat będzie mieć, gdy drzwiczki będą umieszczone z boku klatki. Oprócz tego poczuje się on swobodniej i bezpieczniej.

Niektóre klatki mają takie udogodnienia, jak zamontowane pojemniki na jedzenie, dzięki którym nasz kot będzie mieć stały dostęp do karmy podczas podróży.

Artykuł promocyjny powstał w konsultacji z Zoofast International.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018