Zamknij
REKLAMA

Powstał film o historii osiedla Koszyce

09:15, 06.10.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku mija 10. rocznica działania Rady Osiedla Koszyce w Pile. Z tej okazji powstał film pt. "Osiedle Koszyce dawniej i dzisiaj".

Film przedstawia historię osiedla Koszyce począwszy od wybudowania młyna na strumieniu, poprzez założenie folwarku i powstanie pomiędzy nimi osady, której największy rozwój przypadł na lata 30. i 40. XX w.

W filmie poznajemy też dzieje kilku charakterystycznych obiektów, m.in. gospody Pod Zielonym Wieńcem, domu do pobierania opłat za przejazd drogą w kierunku Wałcza, strumienia w pobliżu ulicy Koszyckiej pełniącego rolę granicy państwowej i administracyjnej oraz elektrowni wodnej na Gwdzie. Znajdziemy tutaj również informacje nieistniejącym o Muzeum Wyzwolenia Miasta Piły oraz o rezerwatach przyrody Kuźnik i Nietoperze w Starym Browarze.

Pomysł i przygotowanie filmu: Sebastian Daukszewicz. Scenariusz i prowadzenie: Maciej Usurski (kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile). Ujęcia z powietrza: Sławomir Nakoneczny. Zdjęcia i montaż: Jakub Wicher (TobieTworze.pl).

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

 krzych krzych

4 0

Film profesjonalnie wykonany i opowiedziany. Wcześniej zrobiony został film o historii os. Górnego, a teraz Koszyc. Może kiedyś każda z dzielnic Piły, doczeka się swojej ciekawej historii w wersji filmowej. 20:46, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018