Zamknij
REKLAMA

Początek czerwca pod znakiem country i bluesa

12:12, 15.04.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Znany już na całym świecie festiwal muzyczny Americana dotarł do Piły i będzie to pierwsze o takim charakterze wydarzenie w Polsce.

Tę dobrą wiadomość, uchylając główne punkty programu, przekazał podczas konferencji prasowej Korneliusz Pacuda, znany krytyk muzyczny, redaktor i członek Zarządu Polskiego Radia.

Americana łączy najlepsze gatunki muzyczne północnej Ameryki wywodzące się z rdzennego bluesa i country.

Zapraszamy na festiwal Americana i II Moto Country Run 2018 2 czerwca br. do Parku na Wyspie w Pile. W tym dniu usłyszymy Joannę Kniter, Andrzeja Trojaka (Andrzej Trojak Band). Muzyczną stawkę zamknie koncert gwiazdy - Anity Lipnickiej z zespołem The Hats, a wszystkich artystów osobiście zapowiadać będzie wspomniany już dobry duch pilskiego festiwalu - Korneliusz Pacuda.

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie wielkiej parady motocykli, którą organizuje klub turystyki motocyklowej „Husaria” Piła, obrządku Pow Wow, który zobaczymy w wiosce indiańskiej dzięki grupie indianistycznej Hu Ska Luta z Torunia, będą też pokazy taneczne grupy Scena Country i Andrzeja Trochimiuka z Warszawy.

W kolejnym tygodniu, między 2 a 9 czerwca, w kinie Koral w Pile odbędą się projekcje westernów, zaś w sobotę 9 czerwca na terenie ośrodka "Płotki" po raz drugi posłuchamy jak "Piła czuje bluesa". Na scenie bluesowej zaprezentują się m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Blues Menu i zespół Nadmiar, przeprowadzony zostanie też konkurs zespołów bluesowych.

Organizatorami Americana, II Moto Country Run 2018 i festiwalu "Piła Czuje Bluesa" są Urząd Miasta Piły, Regionalne Centrum Kultury "Fabryka Emocji", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Klub Turystyki Motocyklowej "Husaria" Piła.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rozterekrozterek

0 2

przecież się nie rozdwoję ! 13:00, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018