Zamknij
REKLAMA

Zygmunt Selwat ze Złotym Krzyżem Zasługi

11:32, 09.11.2016 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Selwat znaczy „WYPIG” - w powszechnej opinii nazwisko wspaniałego pilskiego rzemieślnika, nestora przedsiębiorczości w naszym regionie, jest synonimem nazwy firmy, którą założył dokładnie 60 lat temu.

Zygmunt Selwat był adresatem czwartkowej uroczystości wręczenia Złotego Krzyża Zasługi. To wyjątkowe odznaczenie, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczyła Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

Ceremonia odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile.

- Pański życiorys jest pasjonującą opowieścią. To dla mnie zaszczyt być w tym miejscu i panu gratulować - powiedziała wicewojewoda Marlena Maląg.

- Życzę, aby WYPIG cieszył nas i pana jeszcze przez wiele lat i wciąż pięknie się rozwijał - dodał poseł Marcin Porzucek.

- Zygmunt Selwat to marka nie tylko Piły, ale całej północnej Wielkopolski. Kłaniam się nisko, gratulując wyróżnienia. Jakichkolwiek słów bym użył, to będzie i tak zbyt mało, aby pana docenić - podkreślił starosta pilski Eligiusz Komarowski, który życzenia przekazał wraz z Kazimierzem Wasiakiem, przewodniczącym rady powiatu w Pile.

To właśnie starosta Komarowski razem z Arturem Łazowym - prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA oraz Marią Bochan - prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Piły, wystąpili do prezydenta RP z wnioskiem o przyznanie Zygmuntowi Selwatowi odznaczenia państwowego za całokształt działań na niwie zawodowej i społecznej.

Bohater tego dnia, jak zawsze skromny i wyważony, w kilku zdaniach podziękował obecnym za bukiety pełne życzeń.

- To bardzo miłe, że zostałem tak doceniony. Cieszę się, że większą część życia spędziłem w Pile. Dobrze trafiłem. Tu założyłem własną firmę, tu poznałem przyszłą żonę, tutaj urodziły się moje dzieci: Izabela i Romuald. W Pile realizowałem także swoje filmowe hobby – wspominał Zygmunt Selwat.

Warto wiedzieć, że szczególną pasją pana Zygmunta było tworzenie własnych produkcji filmowych. W latach sześćdziesiątych należał do Amatorskiego Klubu Filmowego „Rondo”, który działał przy Pilskim Domu Kultury. To właśnie wtedy powstał krótkometrażowy film „Nie dotykaj”, który obecni na uroczystości mogli obejrzeć na dużym ekranie.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Efekt wibratoraEfekt wibratora

14 4

czy ten Starosta chociaż raz moze normalnie pozować. Na tej foci ma minę jakby pół batalionu go przeleciało 11:41, 09.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edaeda

6 4

jeden z nielicznych gości jakim jest"Wypig",któremu podałbym reke. 21:51, 09.11.2016

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Eddie Eddie

2 0

Napewno Pan Selwat będzie z tego dumny 17:04, 10.11.2016


Nocna refleksjaNocna refleksja

6 5

Wstyd, że tak zasłużonych mieszkańców Piły przy tak doniosłej uroczystości nie raczył uczestniczyć Prezydent Miasta 01:31, 12.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buulibuuli

7 0

Panie "Wpig" gratulujemy zawsze na Pana można było liczyć ale mam jedno pytanie? te dwie gęby obok Pana to kto to JEST? 08:45, 16.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

beatabeata

1 4

co chcesz dobrze wygląda, a przy tym jest pracowity 17:13, 16.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikosNikos

1 4

Wstyd, złodziej rujnujący życie innych na piedestale 10:56, 19.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018