Zamknij
REKLAMA

Jednostronnie wrażliwy

08:39, 27.04.2018 | Maciej Szalbierz
REKLAMA
Skomentuj

Wojciech Sumliński to nadworny prawicowy dziennikarz śledczy znany z tego, że nieprawidłowości ściga wyłącznie po lewej stronie sceny politycznej. Autor książki "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" wydaje właśnie nową książkę "To tylko mafia". Jej współautorami są były major ABW Tomasz Budzyński oraz były gangster, a obecnie świadek koronny Jarosław S., ps. "Masa".

To, że nazwisko S. widnieje na okładce kolejnej już książki niespecjalnie dziwi. Wspomnienia gangstera zostały już wielokrotnie spisane i wydane, więc gdyby "Masa" pojawił się na okładce książki telefonicznej czy poradnika speleologicznego, też nie wywołałoby to u mnie głębszej refleksji.

Inaczej sprawa ma się z redaktorem Sumlińskim. Tylko domyślać się można, co kierowało człowiekiem, który w swoim własnym mniemaniu brzydzi się niepraworządnością i który niezłomnie wciela się w polskiego Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot tropiąc wszelkie przejawy spiskowej działalności. To przecież Sumliński nazwał prezydenta Komorowskiego "wielokrotnym przestępcą, współpracującym z mordercami", oskarżając go ponadto o współudział w wielomilionowych defraudacjach.

Gdzie dzisiaj podziewa się wrażliwość pana redaktora na zło? Zakładam bowiem, że zdaje sobie sprawę z tego, że Jarosław S. "Masa" nie był w przeszłości pasterzem owiec w Zakopanem, ani sprzedawcą kebabów, a wysoko postawionym członkiem największej zbrojnej grupy przestępczej w Polsce, hucznie nazwanej mafią pruszkowską. Ci troglodyci nie potrafiący zdobyć zawodu dekarza mieli przyzwolenie na popełnianie przestępstw, bo za ich plecami stali ludzie z WSI. To te same służby, których związki z politykami tak uporczywie Sumliński tropi.

Najwidoczniej perspektywa zarobku, nawet tego etycznie wątpliwego, skutecznie neutralizuje manię prześladowczą.

Tylko za tych rządów możliwy jest taki cyrk.

(Maciej Szalbierz)

Wielbiciel muzyki: rocka, bluesa i jazzu. Znawca historii kina. Miłośnik polskich komedii z okresu PRL.

Maciej Szalbierz
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (7)

uczciwyuczciwy

3 0

To co sie dzieje w programie swiadka koronnego osmiesza ta instytucje 12:17, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pilanin78345pilanin78345

2 6

>>>Tylko za tych rządów możliwy jest taki cyrk.
Panie, a co mają do tego takie czy inne rządy??? Poprzednia książka Sumlińskiego ukazała się w okresie pełnej władzy PO. Jest wolność, każdy może sobie pisać co chce i kiedy chce. Także jeżeli redaktor węszy jakąś aferę po prawej stronie to proponuję przestać beczeć tylko chwytać za pióro. 19:25, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swiadekswiadek

3 4

to ze ksiazka o Komorowskim ukazala sie za PO to tylko dowod na to, ze wtedy byla wolnosc słowa, dzisiaj, gdy ukazala sie ksiazka o Macierewiczu, prawicowe media i politycy chca dyskredytowac Pana Piątka, a i redaktora sumlinskiego nie krytykuja za wspolprace z bylym bandyta. Patologie w ich srodowisku im nie przeszkadzaja 20:03, 27.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kolega spod PruszkowKolega spod Pruszkow

1 2

Jarek co z Kiełbachą???? 21:01, 28.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MasarnikMasarnik

1 0

Wszyscy którzy nie czytają bajek masy to wiedzą 21:38, 28.04.2018


FaktFakt

0 0

Jarosław Sokołowski vel Masa , to zwykły cwel , płacząc błagał o koronę , tak naprawdę nikt nie zbadał kogo masa odjebał , bo korona poszła by w zapomnienie , teraz celebryta z koroną na głowi buja się przed kamerami tv i nie tylko wspierany przez kasę podatników.... Gdzie tu logika i gdzie tu prawo??? A instytucja Ś.K legła w gruzach bo nie trzyma się kompletnie ustawy... Tak właśnie gangster został celebrytą za pieniądze podatników. 09:51, 30.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MafjozoMafjozo

3 1

Fakt-powiedz mu to w twarz cwaniaczku 21:34, 30.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone