Zamknij
REKLAMA

Mieć program i nie mieć programu

13:16, 26.04.2018 | Marcin Porzucek, poseł PiS
REKLAMA
Skomentuj

Zrealizowaliśmy dotychczasowe zobowiązania wobec Polaków. Wprowadziliśmy historyczne programy i reformy. Teraz wychodzimy z nową ofertą. Tymczasem program opozycji to odsunąć PiS od władzy. Taki pomysł na Polskę to żaden pomysł, i obnażenie tego, że nie mają oni żadnego programu.

Sytuacja gospodarcza w Polsce jest stabilna, a nasze państwo rozwija się w imponującym tempie. Dobre wskaźniki gospodarcze oraz prognozy na przyszłość to powody do satysfakcji. To co zdaniem polityków Platformy i Nowoczesnej było niemożliwe, my zrealizowaliśmy. Odrzuciliśmy bowiem to, że tylko wąska kasta może się bogacić, rozwijać się i być ponad społeczeństwem. Państwo ma służyć wszystkim.

Nie spoczywamy jednak na laurach i wychodzimy z nową ofertą. Nasze propozycje są prorodzinne i progospodarcze. Rodzina, bezpieczeństwo i silna gospodarka to filary, na których należy budować dostatnią Polskę. Poprzednicy podwyższali podatki, my proponujemy kolejną obniżkę CIT z 15 do 9 proc. Fakty są takie, że obniżka CIT obejmie 90 proc. firm.

Postulujemy wprowadzenie małego ZUS naliczanego proporcjonalnie od przychodów. Chcemy wspierać małych, polskich przedsiębiorców. PO nie miała odwagi, by dokonywać takich zmian, dziś potrafią tylko krytykować.

Wyprawka szkolna 300 zł na początku roku szkolnego dla każdego dziecka, którą chcemy wprowadzić, już została bardzo pozytywnie przyjęta. To kolejna pomoc dla uczniów obok darmowych podręczników, za które rodzice nic nie płacą.

Zamierzamy uruchomić fundusz budowy dróg lokalnych. Na ten cel przeznaczone zostanie rocznie 5 miliardów złotych. To wielka sprawa dla naszych gmin i powiatów. Każdy kierowca wie w jakim stanie mamy drogi, zwłaszcza te lokalne, i jak bardzo potrzebne są remonty czy zupełnie nowe nawierzchnie. Dziś nasze województwo korzysta z funkcjonującego już programu budowy dróg lokalnych, który wprowadził premier Mateusz Morawiecki. Jesteśmy zaraz po Mazowszu największym beneficjentem środków rządowych.

Dostrzegamy potrzeby osób niepełnosprawnych, dlatego na likwidację barier chcemy przeznaczyć 20 miliardów złotych.

To nie wszystko, mamy kolejne propozycje prorodzinne, jakże ważne dla przyszłości naszego kraju: darmowe leki dla kobiet w ciąży, bony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi, minimalna emerytura dla kobiet, które osiągnęły wiek emerytalny nie mając minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.

Premier zapowiedział, że w 2019 roku ma być w budowie 100 tysięcy mieszkań z programu "Mieszkanie plus".

Przyznam, że ja wybieram pracę dla Polaków, nowe rozwiązania, które służą rozwojowi, a odrzucam hejt, atak, ciągłą krytykę bez żadnych propozycji.

Liderzy PiS chcą rozmawiać z Polakami o nowych propozycjach, polemizować i wymieniać argumenty, dlatego rozpoczęła się wielka podróż po Polsce. Zapraszam zatem na wszystkie spotkania, które organizujemy.

(Marcin Porzucek, poseł PiS)

Polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Marcin Porzucek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

cytatcytat

5 0

Leszkowi Millerowi dobrze wychodzą tylko bon moty i pouczanie innych. Oczywiście najlepsze jest powiedzonko, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Do tej pory Miller kończył już kilka razy. Za każdym ? marnie. (?) W czasach swoich rządów (2001?2004) odbierał pieniądze i uprawnienia. Studentom, osobom niepełnosprawnym, barom mlecznym, kobietom w ciąży, samotnym matkom. Z dawaniem było gorzej. Emeryci dostali kuriozalne, kilkuzłotowe podwyżki, pogorszyła się relacja płacy minimalnej do przeciętnego wynagrodzenia (z 37,2% do 35,3%), wzrosła liczba żyjących poniżej minimum socjalnego i poniżej minimum egzystencji. Jako premier nie żałował tylko bogatym i Kościołowi. Millerowi cel zawsze uświęcał środki. 2001 roku dla naszego członkostwa w UE zawarł pakt z biskupami. Nie ruszył żadnych materialnych uprawnień Kościoła, nie pozwalał na nowelizację restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Swoją liberalną, antypracowniczą, prokościelną polityką doprowadził SLD do upadku. Przez Millera, a potem Belkę, do dziś ? jako partia ? płacimy cenę za utratę wiarygodności. W 2007 roku wiarygodność całkowicie stracił sam Leszek Miller. Byle tylko być w Sejmie, startował do wyborów z listy Samoobrony, pobłogosławionej przez Rydzyka.
Opis: o premierowaniu Leszka Millera.
Źródło: blog Joanny Senyszyn, 22 grudnia 2008 12:37, 05.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

michumichu

6 2

"Dostrzegamy potrzeby osób niepełnosprawnych" no właśnie widać pod sejmem jak dostrzegacie, problem w tym, że tylko dostrzegacie. A kasa na pomniki i inne "wydarzenia" zawsze się znajdzie.... 12:50, 05.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomiTomi

7 2

Panie Porzucek - niech Pan przestanie opowiadać te kłamstwa bo Pan jeszcze w nie uwierzy. To co Pana koledzy robią z Państwem Polskim widać i większość osób, która zna się na gospodarce i potrafi liczyć, a nie tylko brać to co zabierzecie pracującym wie o czym piszę. Gospodarka ma się w najlepsze? Jakoś wskaźniki realne tego totalnie nie odzwierciedlają... a te zakłamane przedstawiane pod publikę możecie sobie darować. Mam nadzieję, że ludzie drugi raz na Waszą kiełbasę wyborczą się nie skuszą - chociaż kto wie? Zawsze fajnie jest dostać od kogoś to co się pracującemu zabrało! Jak macie się do osób niepełnosprawnych to widać pod sejmem. Jak pochwalacie bojówki i faszyzującą młodzież - widać. Nie raz pisałem więc nie będę się powtarzał, ale przez ostatnie miesiące pokazaliście jacy jesteście naprawdę. Wychodzi na światło dzienne Wasze zakłamanie i hipokryzja. Dlatego walczycie o kontrolę nad niezależnymi mediami - one patrzą Wam na ręce i pokazują społeczeństwu jakim rakiem jesteście. Ja w każdym bądź razie nie godzę się z Pańskimi słowami i dziękuję bardzo. Mnie za 500 zł nie kupicie! 20:54, 06.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone