Wielkopolska z czterema medalami Gwdy

15:25, 12.06.2018 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 15:29, 12.06.2018

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" w ramach reprezentacji Wielkopolski udanie wystartowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Słubicach.

Pilanie wnieśli swój znaczący wkład w dorobek punktowy województwa wielkopolskiego, które zdecydowanie zwyciężyło w tej imprezie. Zawodnicy "Gwdy" wywalczyli cztery medale. Po dwa tytuły mistrzowskie sięgnęli Sandra Szpott i Dawid Borowik. Sandra wygrała bieg na 800 m z bardzo dobrym  rezultatem 2:10,66, co jest jej nowym rekordem życiowym oraz rekordem klubu PLKS "Gwda" Piła. Przypomnijmy, że zawodniczka ta kilkanaście dni temu wywalczyła srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10.000 m, można więc podziwiać jej dużą wszechstronność.

Dawid Borowika pobiegł po złoto na dystansie 400 m juniorów młodszych, osiągając nowy rekord życiowy - 49,18 sek.

O bardzo wartościowy rekord życiowy postarała się zdobywczyni srebrnego medalu w biegu na 100 m ppł. Agata Trzaskalska, która uzyskała rezultat 14,79 sek. (to również rekord klubu). Czwarty medal, tym razem koloru brązowego, wywalczył Piotr Konek, który w chodzie na 10.000 m ustanowił rekord życiowy 56:24,26.

Ponadto wysokie punktowane miejsca zajęli: Radosław Sójka - chód 10.000 m juniorów - 54:19,98; Mieszko Tobera - 3000 m jun. mł - 9:16,99; Krystian Szymański - 5.000 m open - 16:05,82; Dawid Borowik - 200 m jun. mł. - 22,59; Mateusz Fąs - 2.000 m z prz. - 6:59,58.

Bardzo korzystne wrażenie zrobił zaledwie szesnastoletni Paweł Konek, w ubiegłym roku jeszcze młodzik, który uzyskał w biegu na 400 m obiecujący rezultat 52,78 sek.

Dla lekkoatletów "Gwdy" kolejnym startem będą mistrzostwa Wielkopolski juniorów i juniorów młodszych w Poznaniu.