REKLAMA

Moralność na dwie ręce

12:44, 26.06.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W marcu br. Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2017 "rokiem troski o trzeźwość narodu". Na czele krucjaty przeciw polskiemu pijaństwu stanęła posłanka Małgorzata Zwiercan z koła Wolni i Solidarni. Pani poseł - która jest przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. rozwiązywania problemów uzależnień oraz członkiem komisji zdrowia - postawiła sobie za cel doprowadzenie do nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Jej efektem ma być całkowity zakaz promocji napojów alkoholowych, łącznie z piwem.

Podczas obrad sejmowej komisji kultury posłanka Zwiercan jako współautorka projektu ustawy przekonywała, że "nietrzeźwość dorosłych i sięganie po napoje alkoholowe przez dzieci i młodzież to nie tylko problem moralny, duchowy czy religijny. (…). Im więcej jest w państwie osób dotkniętych problemem alkoholowym, tym słabsze jest państwo".

Kiedy w programie telewizyjnym były poseł Andrzej Rozenek usiłował wydobyć z posłanki Zwiercan, kogo właściwie w tej nowelizacji reprezentuje, ta w końcu wydusiła z siebie, że reprezentuje… Polaków.

Cóż, tak już mam, że nic mnie tak bardzo nie irytuje, jak to wycieranie sobie przez polityków gęby wolą suwerena. A już wkurza mnie szczególnie, kiedy Polakami - więc także mną - wyciera sobie gębę posłanka wyrzucona z macierzystego klubu za głosowanie na dwie ręce, co mogła zobaczyć cała Polska.

Proszę więc, pani Zwiercan, trzymać swoje rączki daleko od tego, czego ja chcę. Bo na samą myśl, że ktoś taki mógłby mnie reprezentować, zbiera mi się na wymioty. I to całkowicie na trzeźwo.

(fp)

Redaktor naczelny Faktów Pilskich. Pasjonat i propagator rodzimego bluesa. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych

Mariusz Szalbierz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

witcherwitcher

11 5

tak nam PiS,,urządza"życie,błazeńsko triumfujący,zaglądający babom w majtki,za chwilę zamkną sklepy w niedziele,uszczęśliwiający na siłę,bo tylko oni wiedzą jedynie,jak świat wygląda,a jak powinien,dla twego dobra,nie z chęci zysku,więc się nie obraź,no i nie pyskuj ! 17:44, 26.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PissiorPissior

11 3

A ja pissam na PiS! 19:49, 26.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018