REKLAMA

Gwiazdy w śmieciach

15:16, 31.10.2017 | Mariusz Szalbierz
REKLAMA
Skomentuj

W telewizji powtarzają program "SOS dla świata" z udziałem 12 znanych osób, które w różnych miejscach globu uświadamiają widzów o związku między codziennymi działaniami każdego z nas, a największymi problemami ekologicznymi współczesnego świata.

Patricia Kazadi i Michał Piróg odbyli podróż do Indonezji, aby u samego źródła przekonać się jak wygląda problem międzynarodowego nielegalnego handlu zwierzętami i artykułami pochodzenia zwierzęcego.

Anna Dereszowska i Pascal Brodnicki pojechali na Borneo, gdzie kwitnie proceder nielegalnej wycinki lasów.

Magdalena Różczka i Mateusz Damięcki gościli w jednej z wiosek w północnej Ghanie, gdzie społeczność zmaga się z ogromnym deficytem wody.

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski spotkali się oko w oko ze śmieciami na drugiej co do wielkości na świecie rafie koralowej w Belize.

Prezenterka pogody Agnieszka Cegielska i dziennikarz TVN 24 Jakub Porada dzięki wyprawie do Indii dowiedzieli się jakie zagrożenie dla środowiska naturalnego i dla ludzi stanowią zwożone tam z bogatych państw elektrośmieci.

Agnieszka Maciąg i Piotr Najsztub polecieli na Malediwy - wyspy koralowe na Oceanie Indyjskim, gdzie ocieplenie klimatu powoduje zakwaszanie okolicznych wód i niebezpieczeństwo dla raf koralowych i ryb.

Producent programu zaznacza, że wszystkie nasze gwiazdy wzięły udział w kampanii "SOS dla świata" charytatywnie. To rzeczywiście ogromne wyrzeczenie - sam chętnie dałbym się sfilmować przy zbieraniu śmieci, by wziąć udział w wycieczce za friko.

Ale mówiąc całkiem poważnie - uważam, że dużo konkretniej przysłużylibyśmy się ratowaniu naszej planety, gdybyśmy wysłali tam niemałe pieniądze wydane na produkcję filmów w sześciu miejscach świata. A już na pewno Dereszowska i Brodnicki mogliby nakręcić swój odcinek dużo, dużo bliżej.

(Mariusz Szalbierz)

Redaktor naczelny Faktów Pilskich. Pasjonat i propagator rodzimego bluesa. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych

Mariusz Szalbierz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

mistrzumistrzu

2 2

Gwiazdy to są na niebie. 07:46, 01.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witcherwitcher

8 3

jak mamy za ministra środowiska ch..a,który nienawidzi środowiska,który,kiedyś chciał rozkopać Rospudę,na poważnie bierze tzw,,chemitrails",chce wystrzelać łosie i żubry,sam strzela do wszystkiego co się rusza ale jest nie do ruszenia bo to pupilek innego ch..a z Torunia to problemy Wielkiej Rafy są niczym 22:29, 01.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

 krzych krzych

5 4

Nie rozsiewaj nieprawdy, że Szyszko strzela do wszystkiego co się rusza! Bażanty w klatkach, do których strzelał, za wiele ruchu nie miały! Kłamstwo ma krótkie (kacze) nogi. 15:31, 02.11.2017


pp

3 7

Co do polowania ja nie widzę różnicy między Szyszką, a Komorowskim 18:38, 02.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

2 4

minusować to kazdy by chciał, ale dać kontrargument, to niema komu 17:36, 03.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017