Zamknij

Jak leczyć się naturalnie własnymi warzywami ? choroby

11:51, 19.03.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:52, 19.03.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdego trawi jakaś choroba czy dolegliwość. Co więcej, większość to takie przypadłości, o których nasze babcie czy mamy nie słyszały, ponieważ nikt na nic podobnego nie cierpiał. Choroby te pojawiły się wraz z rozwijaniem się kraju, miast oraz wielkich metropolii. Mowa oczywiście o chorobach cywilizacyjnych. Każda z dolegliwości ma swoje podłoże. Najczęściej winowajcami są takie czynniki jak: złej jakości, przetworzone jedzenie, które nie posiada żadnych witamin i minerałów, a jedynie substancje, z których organizm nie za bardzo ma co wybrać, a by prawidłowo funkcjonować.

Kolejnym czynnikiem jest brak ruchu. Coraz więcej pracy wykonuje się na siedząco, przed komputerem czy maszyną. Zapomina się także o codziennej dawce aktywności fizycznej, która nie tylko wzmacnia i kształtuje mieście, ale także pozwala na zachowanie zdrowia i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód dla którego trawią nas choroby – jest to ciągły stres. Praca, dzieci, kariera, kredyt, wredny szef czy widmo straty pracy nie pozostają obojętne dla naszego ciała i emocji. Stres potrafi siać w organizmie potężne spustoszenie.

Własny ogród pełen warzyw

Aby nasz organizm lepiej znosił trudy życia w ciągle rozwijającym się świecie, gdzie brakuje żywych pokarmów pochodzących z natury, musi z czegoś czerpać energię. Przydadzą się witaminy i minerały prosto od Matki Ziemi. W sklepach jednak ciężko znaleźć takie rośliny, które nie zostały kilka lub kilkadziesiąt razy ochrzczone środkami ochrony roślin czy nawozami. Co więc począć w takiej sytuacji, kiedy chcemy być zdrowi, ale nie mamy jak tego dokonać? Wyjście jest zawsze. Tym razem jest to przydomowy lub działkowy ogródek pełen ekologicznych warzyw. Jednak biorąc pod uwagę zmienna pogodę, która może zniszczyć nasze bio warzywa, warto zwrócić uwagę na tunele ogrodowe. Ich zadaniem będzie ochrona nie tylko przed wiatrem czy palącym słońcem, ale także szkodnikami. Takie tunele są lekkie, łatwe w montażu i bardzo praktyczne, ale przy tym mocne i wytrzymałe.

Zimowy parapet z ziołami

A co z zimą? Wtedy nie bardzo mamy jak takie warzywa siać. Dlatego, trzeba pomyśleć o tym już w czasie siania warzyw i postarać się wysiać taką ilość, aby można był odpowiednią ilość warzyw zamrozić. Warto także pomyśleć o zielonym parapecie, czyli takim pełnym ziół oraz natek. Z powodzeniem można posiać bazylię, oregano, rozmaryn, miętę, lubczyk, pietruszkę oraz rzeżuchę. Będzie to doskonały dodatek do zup, sosów, kanapek oraz sałatek. Trzeba jednak pamiętać, aby takich roślinek nie stawiać w przeciągu, ani na parapecie okna, które jest otwierane. Możemy bowiem bardzo szybko stracić swoje małe uprawy. Zimny wiatr lub mróz z zewnątrz zniweczą nasze wysiłki i trzeba będzie siać od nowa. Warto wiec znaleźć miejsce, gdzie zioła będą spokojnie rosły, bez obawy o przeciągi i chłodne powietrze zimowe. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%