Wiktor zwycięzcą Grand Prix Wielkopolski!

08:30, 20.03.2018 fp

W niedzielę Poznań przyciągnął 60 najmłodszych tenisistów stołowych, którzy rywalizowali w III Grand Prix Wielkopolski Żaków i Żaczek. W stolicy Wielkopolski nie zabrakło reprezentantów  Łobzonki Wyrzysk.

Na starcie zawodów stanęło czterech podopiecznych trenera Krzysztofa Pijanowskiego, którzy rozegrali znakomity turniej.

Wiktor Puciłowski, wygrywając wszystkie pojedynki, został zwycięzcą całego turnieju, czym wywalczył awans na III Grand Prix Polski, które odbędzie się 7-8 kwietnia w Mławie.

Warto dodać, że awans na GP Polski uzyskuje tylko dwóch pierwszych zawodników z każdego województwa. Dla zawodnika wyrzyskiej Łobzonki to druga wygrana w Grand Prix Wielkopolski , a wiadomo jak trudno jest obronić najwyższe miejsce na podium w dwóch kolejnych turniejach z rzędu.

Karol Jagodziński poniósł porażkę dopiero w półfinale, ostatecznie zajmując bardzo wysokie 5 miejsce. Jan Kałużny ukończył zawody na miejscu 7, a Jakub Kartosz był 15.

W Grand Prix Polski w Mławie wystąpi 64 najlepszych Żaków w kraju.