Zamknij

Salon Poezji z siostrą Wojciecha Młynarskiego

13:46, 05.10.2018 fp Aktualizacja: 13:49, 05.10.2018
Skomentuj

RCK Fabryka Emocji w Pile, Klub Dialog i Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Pile zapraszają na spotkanie z Barbara Młynarską-Ahrens.

Artystka, aktorka, poetka, ale przede wszystkim kolekcjonerka rodzinnych wspomnień. Na co dzień mieszka w Szwajcarii, gdzie działa na rzecz umacniania kultury polskiej. Ostatnio na rynku ukazała się jej biografia "Życie nie tylko snem" pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego. Jej opowieści pełne są anegdot o najbliższych członkach rodziny, o świecie, który bezpowrotnie przeminął, o inspirujących osobowościach. Z bratem Wojciechem Młynarskim łączyła ją wyjątkowa więź.

W 2015 roku wręczono jej medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za 45-letnią działalność na rzecz promowania kultury polskiej w Szwajcarii. Od 1986 roku w założonym przez siebie Klubie Miłośników Żywego Słowa gościła największych: Ryszardę Hanin, Agnieszkę Osiecką, Irenę Kwiatkowską, Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego, Stefana Kisielewskiego, Andrzeja Łapickiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Ryszarda Kapuścińskiego czy Tadeusza Konwickiego.

5 października w Salonie Poezji przedstawione zostaną wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Początek Salonu o godzinie 18.00. Oprawa muzyczna: Przemysław Wojnarowski - fortepian.

Bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie RCK.

*

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej, rozpoczęta w styczniu 2002 roku. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. W Salonie spotykają się aktorzy z różnych teatrów, z różnych miast, starsi z młodszymi, wielcy i znani z tymi mniej znanymi. Najważniejsza jest jednak poezja..

Klub "Dialog" to salonik literacko-artystyczny, to rozmowy o literaturze, sztuce, historii, filmie, czasem polityce - to forma spędzania wolnego czasu i doskonała promocja czytelnictwa. Klubowicze to miłośnicy prozy i poezji. Osoby, które lubią czytać, dyskutować o przeczytanej literaturze, a także o tym, co warto, a co powinno się przeczytać. Część Klubu stanowią osoby, które same są twórcami, ich dorobek literacki zamieszczany jest w licznych almanachach, jak również wydawany w indywidualnych tomikach poezji; tworzą również małe i większe formy literackie. Bardzo ważnym elementem działalności Klubu są spotkania autorskie organizowane dla wszystkich pilan. Na spotkania te zapraszane są ciekawe, nietuzinkowe osoby - pisarze, poeci, ludzie polityki, kultury i świata biznesu.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%