Pilanin z medalem na mistrzostwach świata w kick boxing

09:24, 20.09.2018 fp Aktualizacja: 09:27, 20.09.2018

We Włoszech w Lido di Jesolo od poniedziałku odbywają się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kick Boxingu. W turnieju nie zabrakło pilan reprezentujących Polskę.

Najlepiej radzi sobie Dawid Siek, który zwyciężył już w dwóch pojedynkach i wczoraj zapewnił sobie minimum brązowy medal mistrzostw świata! Dawid startuje w formule K1 w kategorii -67 kg. W dotychczasowych walkach pokonał reprezentantów Kazachstanu i Węgier. W półfinale pilski zawodnik stanie naprzeciwko rywala z Estonii. Przypomnijmy, że Siek ma za sobą bardzo udane pierwsze półrocze, gdy został mistrzem Polski w trzech formułach kick boxingu, a także niedawno zdobył w Budapeszcie Puchar Świata K1.

Niestety z turnieju bez zdobyczy medalowej odpadła pozostała trójka pilan. Piotr Wożniak, Alicja Bartosińska i Kacper Krygier musieli tym razem uznać wyższość rywali, ale wszyscy pozostawili po sobie dobre wrażenie, walcząc do końca o jak najlepszy rezultat.

W mistrzostwach świata w Lido wystartowało ponad 2400 zawodników z 65 krajów z całego świata.