Maks zagrał na maksa! 44 punkty w jednym meczu!

21:37, 12.11.2017 fp

Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile koszykarze z najmłodszej grupy wiekowej Basketu (chłopcy z roczników 2007, 2008, 2009) odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych U-11 M Wojewódzkiej Ligi Skrzatów.

Początek meczu z SKS Korona Zakrzewo należał jednak do gości, którzy wygrali pierwszą odsłonę 20-10. Druga kwarta to zryw pilan. Lepsza i skuteczniejsza gra w ataku podopiecznych trenera Jakuba Rajewicza pozwoliła zbliżyć się do przeciwników na 5 punktów. Trzecią kwartę nieznacznie wygrali przyjezdni 19-15.

Przed ostatnią odsłoną meczu na tablicy widniał wynik 43-52. Decydująca kwarta spotkania należała do niesamowicie uzdolnionego motorycznie i technicznie zawodnika Enea Basket Piła - Maksymiliana Leńca, który w tej części meczu zdobył aż 20 punktów (a w całym meczu 44 oczka - rekord kariery Maksa). Po 5 minutach czwartej kwarty wynik zmienił się diametralnie na korzyść gospodarzy z 43-52 dla Korony na 61-52 dla Basketu. Pilanie do końca meczu kontrolowali grę i wygrali pierwszy historyczny mecz ligowy na własnym parkiecie wynikiem 69-62, dając radość licznie zgromadzonym kibicom - rodzicom.

- Chłopcy znakomicie zaprezentowali się przed własną publicznością. Były dobre momenty gry, ale też i sporo błędów. Trener Rajewicz ma sporo pracy z chłopakami, ale widać że wszystko idzie w dobrą stronę, bo najmłodsi adepci Basketu Piła szybko robią postępy. Dzisiejszy mecz Maksa to majstersztyk. Widać u chłopaka niesamowity potencjał. Czyżby narodził się następca Marka Iwanowicza i Adriana Sobkowiaka? - mówi Tomasz Pochylski, prezes KS Basket Piła.

W barwach Enea Basket Piła wystąpili: Maksymilian Leniec 44 pkt, Oskar Jagła 8, Eryk Szostak 6, Franek Jędrzejczyk 5, Filip Bartosz 4, Maksymilian Górowski 2, Dominik Bartosz, Przemek Kowalski, Wojtek Świstak, Wiktor Skutnik, Jakub Kukliński.