Zamknij

Sposób na relaks

00:00, 18.11.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Najczęstszą formą spędzania wolnego czasu przez Polaków jest oglądanie telewizji. Według danych GUS z 2015 roku, aż 81,1% badanych codziennie relaksuje się w ten sposób.  Polacy wybierają raczej odpoczynek bierny: słuchanie muzyki (68,1%), odwiedzanie znajomych (60,1%), oglądanie filmów na DVD (47,7%). Aktywną formą spędzania wolnego czasu, którą upodobało sobie aż 74,1% Polaków jest chodzenie na spacery.

Idealne miejsca na długie spacery

Świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących spacery są wycieczki szlakami górskimi. Podczas takich wypraw można przemierzać długie dystanse i dodatkowo podziwiać piękne widoki. Najpopularniejszymi szlakami są m.in. Orla Perć, Giewont i Rysy. Co roku tysiące turystów wybiera się w góry, by zobaczyć te skaliste krajobrazy. Cieszący się mniejszą popularnością, ale równie piękny jest Beskid Sądecki. Region jest bogaty w atrakcje turystyczne: szklaki górskie i uzdrowiska. Największymi ośrodkami z ujęciami wód mineralnych są: Krynica Zdrój, Rytro, Żegiestów Zdrój, Muszyna czy Piwniczna Zdrój. Znaczną część Beskidu Sądeckiego zajmuje Popradzki Park Krajobrazowy, w jego ramach powstało wiele rezerwatów przyrody np. Baniska, Kłodne nad Dunajcem czy Las Lipowy Obrożyska.

Główne atrakcje Beskidu Sądeckiego

W Beskidzie Sądeckim są cztery pasma górskie: Jaworzyny, Radziejowej, Góry Lubowskie i Góry Leluchowskie. Dolina Popradu dzieli Beskid na dwie części: Pasmo Jaworzyny i Pasmo Radziejowej. Najwyższym szczytem jest Radziejowa (1262 m n.p.m.). Do głównych atrakcji Beskidu Sądeckiego należą: Pieniński Park Narodowy (szczyt Trzy Korony 983 m n.p.m.), Muzeum Pienińskie w Szczawnicy, Muzeum Nikifora w Krynicy Zdrój, Diabelski Kamień na szczycie Jaworzyny i liczne cerkwie oraz kościoły w okolicznych miejscowościach, jak Krościenko, Dubne, Leluchów czy Tylicz.

Noclegi

Z racji tego, że Beskid Sądecki słynie z wielu uzdrowisk i szlaków turystycznych, doskonale rozwinęła się tam sieć sanatoriów, schronisk, hoteli i ośrodków SPA. Dostępnych jest pięć schronisk PTTK oraz szereg prywatnych punktów. Godnym polecenia jest z pewnością Hotel Perła Południa w Rytro, który oferuje pokoje o wysokim standardzie. Dodatkowo proponuje dwa główne punkty gastronomiczne: Restaurację Pod Jasionową Polaną i Karczmę Nad Potokiem. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek dostępne są obiekty sportowe jak: korty tenisowe, kryty basen, siłownia i hala sportowa. W ofercie hotelu znajduje się również centrum Wellness i SPA. Zabiegi pielęgnacyjne pozwolą na relaks i regenerację, w bogatym asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzając Beskid Sądecki warto poczuć odrobinę luksusu i skorzystać ze SPA w górach, które odprężająco wpłynie na skórę i cały organizm.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%