Zamknij
REKLAMA

W sobotę turyści przebudzą wiosnę. Jak kto lubi!

09:19, 21.03.2019 | PTTK Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. PTTK Piła

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego w Pile im. Henryka Kamińskiego zaprasza 23 marca na XVI Rajd "Wiosenne przebudzenie".

Tradycyjnie do wyboru są trzy warianty tras: piesza krajoznawcza (ok. 7 km dookoła zalewu Koszyckiego - zbiórka godz. 10.15 na pętli autobusowej koło Biedronki na Koszycach. Prowadzi Edmund Maciaszek); rowerowa (ok. 30 km - start o godz.10.00 z Placu Konstytucji 3 Maja. Prowadzi Dawid Jerks z Pilskiego Klubu Turystyki Rowerowej "Jednoślad"); kajakowa rzekami Piławą i Gwdą (19 km - z parkingu Krępsko nad Piławą do Piły, zbiórka o godz. 8.30 w Bazie KK Gwda na ul. Kwidzyńskiej. Organizuje Klub Kajakowy PTTK GWDA w Pile, prowadzi Czesław Dobosz); dowolna (przybądź na metę wg własnego pomysłu, np. motocyklem, na rolkach).

Jak co roku odbędzie się konkurs na najbardziej "Wiosenną grupę z Marzanną" (przebrania, ubrania w barwach wiosennych, pomalowane twarze), uczestnicy niosą na trasie swoją ekologiczną Marzannę wykonaną bez tworzyw sztucznych i (uwaga!) tkanin; wskazana piosenka, wiersz, fraszka do przedstawienia przy mikrofonie na mecie.

Będzie też konkurs krajoznawczo-ekologiczny na mecie przy Barze Wyspiarz: drużyny wytypują swojego przedstawiciela, który będzie odpowiadał na wylosowane pytania.

Ponadto na mecie: konkurencje sprawnościowe, ciepła zupę z kuchni polowej, pamiątka rajdowa. Topienie Marzanny z kładki koło Barki.

(PTTK Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone