Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla niepełnosprawnych z "Aktywnego Samorządu"

17:52, 30.05.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

W Starostwie Powiatowym w Pile podpisano umowy z osobami niepełnosprawnymi na dofinansowanie nauki na poziomie wyższym. Studenci otrzymają dopłatę do czesnego oraz dodatek na pokrycie kosztów kształcenia.

Pieniądze pochodzą ze środków PFRON, z programu "Aktywny samorząd" Moduł II, który realizuje Powiat Pilski. Umowy wręczył starosta pilski Eligiusz Komarowski, życząc powodzenia na studiach.

- To, że dzisiaj tu jesteśmy, jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że warto się uczyć i warto sięgać po środki, które pomagają w edukacji. Cieszę się, że korzystacie z możliwości, które daje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - powiedział starosta.

W połowie maja odbyło się podobne spotkanie, podczas którego osoby niepełnosprawne również otrzymały dofinansowanie do nauki na poziomie wyższym. Nabór wniosków na kolejny rok akademicki/szkolny (2019/2020) będzie trwał od 10 września do 10 października br.

Wszystkie wnioski są dostępne na stronie www.powiat.pila.pl w zakładce INFORMATOR DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH/AKTUALNOŚCI. Można je również odebrać osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile w Wydziale Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa (II piętro, pokój 221).

 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone