Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Miasteczka wyróżnieni w "Planecie Energii"

09:20, 03.06.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Jury pod przewodnictwem dr. Tomasza Rożka wyłoniło laureatów dziewiątej edycji konkursu "Planeta Energii".

Wśród wyróżnionych szkół znalazła się klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesław Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Uczniów przygotowały do konkursu Iwona Suchy i Romana Nowak-Kałużna.

"Planeta Energii" to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. Zajęcia pobudzają ich zainteresowanie otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami. Jednocześnie najmłodsi przekonują się, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne i schematyczne, może za to być przygodą i wspierać rozwój własnych zainteresowań i pasji.

- Moim zdaniem każde dziecko rodzi się naukowcem. Jest ciekawe świata i chętne, by docierać do źródła. Wystarczy w najmłodszych tę ciekawość rozbudzić i zaszczepić przekonanie, że zdobywanie wiedzy może być fascynujące. A tak się dzieje, gdy nauka odbywa się w sposób nietuzinkowy, poza schematami. Dzieci lubią się też dzielić zdobytymi wiadomościami i chwalić nimi wśród najbliższych, wzmacnia to ich pewność siebie i poczucie własnej wartości - mówi dr Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz, popularyzator nauki, gospodarz programu "Sonda 2" oraz ambasador projektu. - W "Planecie Energii" uczymy przez zabawę i bawimy się, ucząc. A nauczyciele potwierdzają, że sposób, w jaki to robimy, jest skuteczny. Z podziwem patrzymy na zaangażowanie i zapał, z jakim wprowadzają uczniów w trudną dla nich tematykę energii elektrycznej.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone