Zamknij
REKLAMA

Podczas wakacji policjanci zatrzymali 80 osób poszukiwanych

11:58, 04.09.2019 | podkom. Żaneta Kowalska
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie wakacji zostało zatrzymanych 80 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju, m.in. przestępstwa kradzieży, włamania, rozbojów, znęcania, narkotykowe, oszustwa, bójki, pobicia, uszkodzenia ciała. 10 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec jednego mieszkańca powiatu pilskiego wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie całego kraju, ale również za granicą. Zdecydowane działania pilskich kryminalnych oraz policjantów pełniących służbę w innych wydziałach, posterunkach Policji oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku doprowadziły do zatrzymania w okresie wakacji aż 80 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, meblach, wannie, za zasłoną, w kanale warsztatu samochodowego oraz szklarni. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego.

Jak ustalono, poszukiwani ukrywali się także na terenie krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty - jeden mężczyzna został zatrzymany na terenie Holandii; odkonwojowano go do Polski i osadzono w areszcie śledczym.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 63 lat, wśród których było 6 kobiet.

 

(podkom. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

pp

1 0

W przyrodzie nic nie ginie 20:12, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bart80bart80

1 0

Dobra robota, do pudła odszczepieńców :) Nie lubię oszustów i złodziei. 11:58, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone