Zamknij
REKLAMA

67 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

08:47, 06.06.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

W czwartek policjanci z Piły przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. "Prędkość". Na blisko sto przeprowadzonych kontroli pojazdów poruszających się po drogach powiatu pilskiego, w ponad połowie kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

Przeprowadzone na terenie powiatu działania ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Podczas blisko stu przeprowadzonych kontroli, aż 67 kierowców nie dostosowało prędkości do obowiązujących ograniczeń. Za zbyt szybką jazdę zostali ukarani mandatami karnymi. W trzech przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przypominamy, że w przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego wykroczenia skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA