Zamknij
REKLAMA

Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym zanim się na nie zdecydujesz? 

06:00, 18.07.2017 | Materiał partnera
Fot. Materiały promocyjne

Nie da się ukryć, że z roku na rok ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większa popularnością. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, że go po prostu nie widać, ale przyczynia się ono przede wszystkim do większej oszczędności energii. Koniecznie poznaj najważniejsze rzeczy, które są związane z montażem właśnie tego typu ogrzewania. 

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

W zasadzie to nic innego, jak wielka betonowa płyta, w której zatapiamy elementy grzewcze. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj ogrzewania może być z powodzeniem stosowany nie tylko w przypadku technologii tzw. mokrej, ale także np. pod podłogami, czyli przy montażu na sucho. 

Od czego zaczynać?

Planowanie ogrzewania podłogowego warto jest zacząć na etapie budowy domu, ponieważ dzięki temu unikniesz jakichkolwiek problemów z wysokością podłóg w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym i bez. Podłoże musi być absolutnie równe, aby rury ogrzewania podłogowego jak najlepiej do niego przylegały, bowiem to zwiększa efektywność samego ogrzewania. Jeśli o to nie zadbasz, to dodatkowo potem mogą pękać rury, za sprawą załamania wylewki w danych miejscach. 

Żeby nie tracić ciepła z ogrzewania podłogowego należy ułożyć na podłożu płyty izolacji termicznej, np. ze styropianu, czy wełny mineralnej. Jeśli zależy Ci na jak najwyższej efektywności całego systemu ogrzewania, to eksperci z www.polmar.net.pl zalecają, aby zadbać o odpowiedni ciąg w kominie, bowiem spalanie w kotle jest wtedy znacznie efektywniejsze i oszczędniejsze. 

Gdzie warto jest zamontować ogrzewanie podłogowe? 

Warto wiedzieć, że ogrzewanie podłogowe ma niezbyt dużą moc na metr kwadratowy, dlatego też nie będzie się nadawało jako jedyny sposób ogrzewania w domu. Zazwyczaj stosuje się go na nieco większych powierzchniach, gdzie ciężko byłoby je ogrzać wyłącznie za pomocą grzejników. Dobrze sprawdza się również np. w łazienkach, gdzie po wyjściu z wanny towarzyszy nam miłe uczucie ciepła w stopy. 

Jak zatem widać, ogrzewanie podłogowe jest jedną z coraz częściej wybieranych metod ogrzewania. Niemniej jednak, należy jak najlepiej przemyśleć jego instalację i odpowiednio wszystko sobie zaplanować już na etapie budowania naszego domu. Dzięki temu w przyszłości unikniesz dodatkowych problemów z montażem. Na pewno jest to opcja warta przemyślenia, gdyż w niektórych sytuacjach sprawdzi się znakomicie. 

(Materiał partnera)
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone