Zamknij
REKLAMA

Jakie maszyny są wykorzystywane do obróbki metali?

00:00, 12.10.2017 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesne sprzęty sprawiają, że człowiek jest w stanie dokonać więcej. Bez odpowiednich technologii nie byłoby to możliwe. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na to, by dowiedzieć się, jakie maszyny są wykorzystywane podczas obróbki metalu.

Maszyny do obróbki metali – co warto wiedzieć?

Na początku należałoby zwrócić uwagę na podstawowe informacje związane z maszynami do obróbki metali. Obecnie przede wszystkim wykorzystuje się urządzenia, które są oznaczone, jako CNC. W ich skład wchodzą na przykład frezarki i tokarki. Warto również zwrócić uwagę na to, że już ich same nazwy wskazują na to, w jaki sposób dochodzi do obróbki metali. W ten sposób każdy może z łatwością domyślić się, jak efekt można uzyskać dzięki wykorzystaniu wspomnianych urządzeń.

Przykładowe urządzenia

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie na rynku dostępny jest bardzo wiele maszyn, dzięki którym możliwa jest obróbka metali. Wystarczy jedynie wybrać takie urządzenie, które pozwoli na uzyskanie pożądanego rozmiaru lub kształtu. Warto przede wszystkim zwrócić większą uwagę na te, które są najczęściej stosowane.

Krawędziarki

Wspomniana maszyna należy do jednych z najpopularniejszych. Przy jej użyciu wykorzystywane są tak zwane prasy krawędziowe. Działanie krawędziarki jest bardzo proste, zmianę kształtu lub wymiaru jakiegoś metalu uzyskuje się dzięki wywieraniu nacisku. W ten sposób dochodzi do prasowania, gięcia, ale również do zgniatania. Warto zwrócić uwagę na to, że sama nazwa urządzenia, wskazuje również na to, do czego wykorzystywana jest krawędziarka. Najprościej rzecz ujmując, urządzenie stosuje się do tego, by zmienić krawędź jakiegoś materiału lub przedmiotu. W ten sposób mogą one być na przykład zgięte. Co jest przydatne między innymi przy tworzeniu tak zwanych ekspozytorów do gazet lub innych produktów.

Tokarki

Urządzenie te także jest wykorzystywane do obrabiania metalu. Jednak przede wszystkim tokarki obrabiają bryły, czyli na przykład stożki lub gwinty. Jeżeli chodzi o samą budowę maszyny, to należy zwrócić uwagę na to, że bardzo istotną rolę podczas obróbki, stanowią nóż tokarski. Jednak oprócz wcześniej wspomnianej części w skład tokarki wchodzą również wiertła. Sam proces obróbki w tokarce jest nazywany toczeniem, a wszystko dlatego, że dany metal lub inny materiał, jest obracany przez urządzenie.

(materiał partnera)

Komentarze (2)

Były barman Były barman

0 1

Pozdrawiam młode alkoholiczki z pilskich ogródków piwnych jak 13 tka, Kuźnia, chcę powiedzieć że ostatnio modne picie z gwinta to nowa moda, bardzo sexy. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w klubie AAA 05:37, 23.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbcAbc

0 0

A teraz spróbuj po polsku 09:29, 23.08.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone