Zamknij
REKLAMA

Bardzo dobry początek roku dla Jenoxa

10:46, 06.03.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Chodzieska spółka Jenox Akumulatory początek roku rozpoczęła od zbierania laurów. Producent akumulatorów z Wielkopolski uhonorowany został Diamentem Forbsa i Gazelą Biznesu. Koniec lutego przyniósł Rodowy HIT 2017. To dobry start w nowy rok zwłaszcza, że firma przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów.

Ostatnie lata w firmie Jenox Akumulatory upłynęły pod znakiem sporych inwestycji zarówno w zakresie infrastruktury, parku maszynowego, jak i nowoczesnych technologii produkcyjnych. Wśród nich jest m.in. nowa linia montażowa, na której pracę ludzi zastąpiły roboty. Dziś efektem poczynionych inwestycji są zwiększone moce produkcyjne chodzieskiej fabryki i szeroka gama specjalistycznych akumulatorów samochodowych dedykowanych do różnego typu pojazdów.

- Zarówno Diament Forbsa, jak i Gazela Biznesu to pokłosie pracy i nakładów, jakie włożyliśmy w modernizację naszej fabryki. Obydwa wyróżnienia przyznawane są na podstawie obiektywnych wskaźników ekonomicznych. Widać zatem wyraźnie, że marka Jenox Akumulatory rośnie w siłę i zyskuje na wartości, a produkty sygnowane logo Jenox są coraz chętniej wybierane przez klientów - mówi Marek Bajsert, prezes Jenox Akumulatory.

W rankingu Forbesa firma Jenox Akumulatory znalazła się na 13 miejscu w Wielkopolsce pośród przedsiębiorstw o przychodach od 50 do 250 mln zł. Jednocześnie w rankingu ogólnopolskim przedsiębiorstwo uplasowało się na 103 pozycji w kraju.

Dynamikę rozwoju chodzieskiej fabryki docenił niedawno również Puls Biznesu. Firma Jenox akumulatory znalazła się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017 wśród najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

Ostatnia z otrzymanych nagród to "Rodowy HIT 2017", który firma otrzymała za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Obecnie fabryka Jenox Akumulatory produkuje blisko milion akumulatorów rocznie. Przeszło połowa z nich wykorzystywana jest w pojazdach jeżdżących na polskich drogach. Pozostała część samochodowych baterii dystrybuowana jest niemalże do wszystkich krajów europejskich, a także w inne, często bardzo egzotyczne zakątki świata.

- Branża motoryzacyjna stawia przed samochodową baterią coraz to nowe wyzwania. Nieustannie się z nimi mierzymy udoskonalając nasze produkty, a jednocześnie prowadzimy badania nad nowymi typami akumulatorów. Jeszcze w tym roku zamierzamy wprowadzić do oferty dwie zupełnie nowe serie akumulatorów dedykowanych do pojazdów ciężarowych i aut osobowych - informuje Marek Przystałowski, wiceprezes i dyrektor techniczny Jenox Akumulatory.

Obecnie w rodzinie produktów zakładu z Chodzieży są cztery serie akumulatorów. Wśród nich Jenox Classic i Gold przeznaczone do aut osobowych, seria Hobby stworzona z myślą o sprzęcie rekreacyjnym oraz dedykowane do aut ciężarowych i specjalistycznych serie Jenox SHD i Jenox SVR.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone