Zamknij
REKLAMA

Pralnia "SONIA": Sukces z certyfikatem jakości

12:02, 07.04.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Siuda

Przyznany kilka tygodni temu tytuł "Palladowy HIT 2017" to w ocenie kapituły konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów uhonorowanie dotychczasowych dokonań Pralni "SONIA" w Pile, a zarazem podkreślenie jej wiodącej w skali kraju pozycji w zakresie kompleksowych usług pralniczych - prania wodnego i czyszczenia chemicznego.

Ale to tylko jeden z laurów, jakie na początku tego roku dołączyły do bogatej kolekcji osiągnięć Stanisława Pircha.

Działająca od 1982 roku Pralnia "SONIA" od lat konsekwentnie umacnia swoją markę jako jedna z gospodarczych wizytówek naszego regionu. Fakt ten docenił Zarząd Powiatu w Pile, przyznając firmie statuetkę "Lider Sukcesu 2017". W uzasadnieniu podkreślono m.in. fakt, iż w 2007 roku pilski zakład jako pierwszy w Polsce otrzymał NATO-wski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, dzięki któremu może świadczyć usługi dla wojsk NATO, zaś od 2014 roku, również jako pierwszy w kraju, posiada certyfikat AQAP, określający wymagania dotyczące systemu jakości dostaw i usług dla wojska.

Jedno z najnowszych osiągnięć firmy to Certyfikat Europejskiego Systemu Wyróżnień i Nagród Jakości - w tym kontekście Wielkopolski Instytut Jakości przyznał Pralni "SONIA" tytuł lidera Programu Kompleksowego Zarządzania Jakością za osiągnięcia w doskonaleniu zarządzania zgodnego z Modelem Doskonałości EFQM.

Dwa kolejne wyróżnienia miały bardziej osobisty wymiar. W plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Stanisław Pirch został Osobowością Roku w kategorii biznes w Pile i powiecie pilskim. Otrzymał także "biznesową" nagrodę dziennikarzy Tygodnika Pilskiego w plebiscycie Człowiek Roku 2017.

W tym miejscu należy podkreślić, że właściciel Pralni "SONIA" to również aktywny działacz stowarzyszeń branżowych i rzemieślniczych. Zasiada w zarządzie Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, jest członkiem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z siedzibą w Poznaniu, działaczem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, należy do Stowarzyszenia Pralników Polskich oraz do Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.

Ci, którzy znają Stanisława Pircha, wiedzą dobrze, że jego obraz byłby niepełny, gdyby nie wspomnieć o jego działalności charytatywnej. Dodajmy więc, że jako gorący admirator pracy pozytywistycznej - a więc tej skierowanej i na dobro innych - jest m.in. fundatorem poznańskich pomników Hipolita Cegielskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, wspiera spotkania pilskich seniorów, regularnie wspomaga młodych sportowców. Kilka tygodni temu trenerzy Józef i Tomasz Jopkowie wręczyli mu samurajski miecz w podziękowaniu za przychylność dla pilskiego judo. Pan Stanisław bez wahania włączył się także w niedawną akcję "SOS dla Syrii", wymiernie dokładając się do odbudowy Salezjańskiej Szkoły w zniszczonym działaniami wojennymi Aleppo.

"Niewiele jest firm tak hojnych i chętnych do pomocy" - podkreśliło w swym podziękowaniu Stowarzyszenie Pro-Senior, organizator corocznych Międzynarodowych Spotkań Seniorów w Pile.

Firma Pralnia "SONIA" Stanisław Pirch do takiego grona bezsprzecznie należy!

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

KIBICKIBIC

3 0

Brawo Panie Stanisławie. Tak dalej, więcej takich ludzi !!! 19:30, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wł

4 0

Stasiu, porządny człowiek, mało takich. Gratulacje 14:44, 08.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariuszMariusz

3 0

Pan Stanisław dobry człowiek, pomoże poda rękę w potrzebie. Ci co go znają wiedzą o tym. Gratulacje Panie Stanisławie. 08:44, 09.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FabianFabian

1 0

Gratulacje Panie Stanisławie ! 13:30, 15.04.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone