Zamknij
REKLAMA

Philips Lighting zmienił nazwę na Signify

18:37, 16.05.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, zmienił dziś swoją nazwę na podstawie zmiany statutu spółki z Philips Lighting N.V. na Signify N.V.

- Wybór nowej nazwy spółki wynika z faktu, że światło staje się inteligentnym środkiem przekazu, który łączy ludzi i nadaje nowe znaczenie - powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify. - Jest to jasne odzwierciedlenie naszej strategicznej wizji i celu, którym jest uwolnienie niezwykłego potencjału światła, aby uczynić życie jaśniejszym a świat lepszym.

Na podstawie obowiązującej umowy licencyjnej z Royal Philips, spółka Signify w dalszym ciągu będzie korzystała z marki Philips - marki cieszącej się największym zaufaniem na globalnym rynku oświetleniowym. Firma planuje wprowadzenie nowej nazwy we wszystkich krajach, w których prowadzi swoją działalność z początkiem 2019 roku.

- Jako firma Philips, założona w Eindhoven w Holandii, jesteśmy liderem branży oświetleniowej w dziedzinie innowacji zarówno dla rynku profesjonalnego, jak i konsumenckiego od ponad 127 lat. W 2016 roku oddzieliliśmy się od spółki Philips, stając się odrębnym podmiotem prawnym notowanym na giełdzie papierów wartościowych Euronext w Amsterdamie. Nasza spółka znalazła się w indeksie AEX w marcu 2018 roku.

Signify prowadzi działalność w ponad 70 krajach i zatrudnia 32.000 ludzi z całego świata. W 2017 roku spółka osiągnęła obroty rzędu 7 miliardów euro i zainwestowała 354 miliony euro w badania i rozwój.

- Kierujemy się zasadą, że światło ma ogromne znaczenie - dodaje Eric Rondolat.  - A łącząc je z siecią, oprogramowaniem, czujnikami i platformami IoT, otwieramy drzwi do bardziej inteligentnego, cyfrowego świata.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

robolrobol

4 0

Tylko szkoda, że zarobki w Pile na poziomie bantustanu. 14:24, 19.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone