Zamknij
REKLAMA

Dziennikarze PR24 spotkają się ze słuchaczami w Pile

16:41, 26.07.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
PR24 Twitter

1 lipca Polskie Radio 24 uruchomiło pięć nowych nadajników. Jeden z nich działa w Pile na częstotliwości 94,30 MHz. Ta jedyna informacyjna antena w strukturach polskiej radiofonii publicznej dysponuje już w sumie 51 częstotliwościami.

Pojawienie się nowych nadajników PR24 jest tym istotniejsze, że w ostatnim czasie antena odnotowuje stały wzrost słuchalności. W ostatniej fali badania Radio Track, realizowanego przez firmę Millward Brown, w grupie wszystkich Polaków w wieku 15-75 lat, zasięg dzienny stacji w okresie marzec-maj wyniósł 0,8 proc. W analogicznym okresie, w 2017 roku, było to 0,5 proc. Polskie Radio 24 odnotowało bardzo istotny - 65-procentowy - wzrost wskaźników słuchalności w 2018 roku w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza, że każdego dnia PR 24 jest słuchane przez ponad 230 tysięcy osób, a rok temu było to ok. 140 tys. słuchaczy. Przez półtora roku swojej działalności Polskie Radio 24 pozyskało stale rosnące grono odbiorców. Wśród słuchaczy Polskiego Radia 24 przeważają mieszkańcy wielkich i  średnich miast (około 46 proc.), wywodzący się ze środowisk inteligenckich.

W związku z otrzymaniem nowych nadajników, audycja "Słowem Niepodległa" nadawana będzie z miast, w których pojawiły się przydzielone częstotliwości. W sierpniowe niedziele w centralnych punktach miast, zaplanowane zostały audycje na żywo z udziałem słuchaczy. Tematyka audycji dotyczyć będzie zagadnień związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W cyklu "Słowem Niepodległa" dziennikarze Polskiego Radia 24 wraz z zaproszonymi gośćmi poruszą historię danego regionu oraz poszukają śladów i bohaterów niepodległości w polskich miastach. 5 sierpnia dziennikarze PR24 spotkają się ze słuchaczami w Pile. Początek audycji w niedzielę o godzinie 11:06 na antenie Polskiego Radia 24.

Polskie Radio 24 - jako jedyna informacyjna antena w strukturach polskiej radiofonii publicznej - nadaje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, prezentując najważniejsze informacje z kraju i ze świata, wzbogacone o bieżący komentarz publicystów i ekspertów. Ramówka PR24 zainspirowana jest znanym w krajach europejskich formatem radia informacyjnego bez udziału muzyki, np. France Info, a także BBC 4.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone