Zamknij
REKLAMA

Kredyt pocztowy - czy to opłacalna oferta?

13:48, 04.10.2018 | art. sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Nawet co drugi Polak ma na swoim koncie finansowe zobowiązanie wobec banku. Wśród zaciągniętych kredytów przeważają kredyty gotówkowe - najchętniej takie, które charakteryzują się niskimi kosztami całkowitymi. Jak na tle wszystkich ofert wypada kredyt pocztowy? Czy warto decydować się na tego rodzaju wsparcie finansowe?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) podaje, że aż 48% wszystkich czynnych zobowiązań kredytowych stanowią kredyty konsumpcyjne, w tym kredyty gotówkowe. Na ich korzyść przemawia łatwa dostępność oraz możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel. Atutem jest także przystępne oprocentowanie, czego dowodem jest niejeden kredyt bankowy na finanse.rankomat.pl, w tym kredyt pocztowy oferowany przez Bank Pocztowy.


Kredyt pocztowy - najważniejsze informacje

Kredyt pocztowy to produkt, który pozwala sfinansować dowolny cel. Można potraktować go jako kredyt na remont domu, zakup samochodu, zakup świątecznych prezentów, a nawet... zakup mieszkania. Wszystko zależy od tego, na co my planujemy go przeznaczyć.

Kredytobiorca może ubiegać się o kwotę do 100 000 zł, a maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy. Tak duża elastyczność pozwala na dopasowanie wysokości miesięcznej raty do potrzeb oraz możliwości finansowych konkretnego kredytobiorcy. Bez względu na wszystko zawsze warto porównywać oferty kredytów gotówkowych. W internecie istnieje sporo narzędzi, które umożliwiają sprawdzenie każdej oferty z osobna.


Ile kosztuje kredyt pocztowy?

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Banku Pocztowego, oprocentowanie kredytu wynosi 0%. Nie oznacza to jednak, że bank nie dolicza żadnych kosztów dodatkowych.

Przy następujących założeniach:
• kwota kredytu - 10 000
• okres kredytowania - 40 miesięcy
• brak ubezpieczenia
• miesięczna rata - 290,25 zł

RRSO wynosi 9,37%. Całkowita kwota do zapłaty to 11 610 zł.

 

(art. sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone