Zamknij
REKLAMA

Zajęcia z ekonomii dla najmłodszych w VIVO! Piła

15:03, 21.03.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Ekonomia to dziedzina wyłącznie dla dorosłych? Nic bardziej mylnego. Kwestii dotyczących pieniędzy i ich mądrego gospodarowania warto uczyć się już od najmłodszych lat. W trakcie warsztatów "Mali Przedsiębiorcy" dzieci dowiedzą się m.in. o planowaniu domowego budżetu, racjonalnym oszczędzaniu i wartości wolontariatu. Pierwsze zajęcia odbędą się 25 marca w VIVO! Piła.

Codziennie, bez względu na wiek, uczymy się zarządzania finansami i innymi zasobami, które posiadamy. Najczęściej robimy to intuicyjnie, a przecież rozumienie podstaw ekonomii jest tak samo przydatne jak czytanie ze zrozumieniem czy pisanie. Podczas cyklicznych warsztatów edukacyjnych "Mali Przedsiębiorcy" dzieci przedszkolne oraz maluchy z klas 1-3 poprzez gry i zabawy zapoznają się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi. Na pierwszych zajęciach, 25 marca, najmłodsi dowiedzą się o budżecie domowym oraz mądrym wydawaniu pieniędzy. W specjalnie przygotowanych na tę okazję stacjach dzieci będą wykonywały określone zadania. Za ich zaliczenie dostaną zabawkowe banknoty, które później będą mogły wydać na atrakcyjne nagrody. W zrozumieniu tematyki przedsiębiorczości pomogą świnka Grosia i wiewiór Franek. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają pamiątkowe certyfikaty i świnki-skarbonki na przyszłe oszczędności.

Warsztaty odbędą się w dwóch blokach: w godzinach 10:00-14:00 zostaną przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków, natomiast dzieci z klas 1-3 organizatorzy zapraszają w godzinach 15:30-18:00.

Drugie zajęcia z cyklu „Mali Przedsiębiorcy” zaplanowano na 6 maja.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone