Zamknij
REKLAMA

ImProvia ma nową siedzibę w strefie ekonomicznej

07:51, 13.04.2019 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. UM Piła

ImProvia to kolejny podmiot gospodarczy w strefie ekonomicznej w rejonie ulicy Wawelskiej. Firma przed rokiem rozpoczęła budowę nowej siedziby. Od miesiąca prowadzi działalność w nowoczesnym obiekcie biurowo-montażowym, zatrudniając około 35 osób i stale poszukując nowych pracowników.  

- To jeden z przykładów, jak szybko marzenia mogą zmienić się w realny projekt. Firma, która rozmawiała z nami na temat lokalizacji i tworzyliśmy taki zespół, który wspólnie zastanowi się jak ten proces szybko i sprawnie przeprowadzić, dzisiaj otwiera swoją działalność w miejscu, w którym jeszcze wiele innych projektów się realizuje. Wielokrotnie podkreślaliśmy, jak ważne jest to miejsce dla ekonomii i rozwoju gospodarki, tym bardziej należy się cieszyć, że te projekty tak błyskawicznie się realizują i kibicować, żeby mogły osiągać te cele biznesowe, które od początku były celem inwestycji - powiedziała podczas otwarcia nowej siedziby Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły. - Gratuluję przede wszystkim zarządowi firmy ImProvia, bo kawał dobrej roboty za nimi i myślę, że najlepsze czasy przed nimi - dodała.

ImProvia to firma inżynieryjna z holenderskimi korzeniami, która jest obecna na pilskim rynku od blisko 10 lat. Nie wytwarza produktów - działa głównie jako firma serwisowa automatyzując procesy produkcyjne firm, które zwracają się o projekt oraz wykonanie urządzeń i maszyn do automatyzacji produkcji.

- Nasza tu obecność to początkowy punkt kolejnej fazy rozwoju naszej firmy. Będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni dla naszych klientów i będziemy rozwijać się szybciej, niż do tej pory. Naszym celem jest wzrost obrotów w Polsce i zwiększenie udziałów na rynku. Na ten moment mamy głównie klientów z Niemiec, ale liczę również na wzrost liczby klientów lokalnych - mówił Peter van de Grooberg, prezes firmy.

- To, że jesteśmy w strefie, zawdzięczamy panu prezydentowi i pani prezydent, ponieważ dwa lata temu szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy zainwestować w halę, szukaliśmy różnych lokalizacji, ale to, co miasto nam zaproponowało w sensie lokalizacji, ale także wsparcia było najbardziej atrakcyjne. W związku z tym zarząd firmy zdecydował się na to, żeby zainwestować w halę w strefie. Zaczęliśmy tę inwestycję mniej więcej rok temu, przy dużym wsparciu władz miasta, ale także Inwest-Parku, udało się to według na bardzo szybko i sprawnie przeprowadzić, także w ciągu roku inwestycja została zakończona - dodał Przemysław Wojcieszak, dyrektor ds. rozwoju firmy.

ImProvia stale poszukuje pracowników - konstruktorów, którzy potrafią programować maszyny i urządzenia, mają umiejętność projektowania, jak i uruchamiania maszyn. Zarząd firmy nawiązał w zeszłym roku współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, by móc docierać do większej liczby młodych ludzi z ofertami pracy i pozyskiwać lokalnych specjalistów.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone