Zamknij
REKLAMA

Pomysł, dotacja, realizacja - najciekawsze projekty LGD

11:02, 26.06.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. LGD

24 nowe firmy, 31 obiektów rekreacyjnych dla mieszkańców oraz 20 grantów przyznanych aktywnym organizacjom pozarządowym - to główne efekty pierwszych dwóch lat realizacji programu dotacyjnego przez LGD "Krajna nad Notecią". Najciekawsze projekty zaprezentowano na konferencji, która odbyła się 25 czerwca w Pobórce Wielkiej.

- Pierwszy pojawia się pomysł - mówił otwierając konferencję Jan Mrotek, wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią. - Potem najczęściej pojawia się telefon do biura LGD. Pracownicy biura omawiają z wnioskodawcą pomysł i próbują go dopasować do możliwości dotacyjnych LGD. A gdy rusza nabór wniosków o dofinansowanie to rozpoczyna się długa i żmudna praca z dokumentami i z urzędnikami. Ale uważamy, że jest to praca warta poświęcenia, bo dzisiaj widzimy jej efekty - dodał Jan Mrotek.

Na konferencji obecni byli pierwsi beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedsiębiorcy opowiadali o swoich doświadczeniach z uzyskaniem dofinansowania. Przedstawiali swoje firmy i zachęcali do korzystania z ich usług. Omówiono ponadto inwestycje gmin i Starostwa Powiatowego w Pile.

- Dzisiaj zaprezentowane projekty stanowią jedynie fragment naszych działań - mówił Grzegorz Supron, dyrektor biura LGD "Krajna nad Notecią". - Przed nami kolejne działania i projekty dotacyjne. Pod koniec wakacji będziemy uruchamiać kolejne nabory na uruchomienie działalności gospodarczej - 50 tysięcy złotych na jeden projekt. Będą jeszcze programy na rozwój firm i na aktywność społeczną. Zachęcamy do śledzenia strony www.lgdkrajna.pl, gdzie umieszczamy informacje o wszystkich naszych działaniach.

- Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać zrealizowane projekty - podsumowała konferencję Mirosława Rutkowska-Krupka, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. - Chciałam powiedzieć, że nie powinniście się zniechęcać biurokracją i wymogami formalnymi. Tego nie zmienimy, po prostu trzeba spełnić pewne podstawowe warunki, żeby zrealizować swój pomysł. Ale na pewno warto, bo są to pieniądze, które wpływają na rozwój naszego regionu - podkreśliła Rutkowska-Krupka.

Po części merytorycznej odbył się piknik grillowy z animacjami dla dzieci.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

witcherwitcher

1 2

jeszcze żaden przygłup nie zaryczał z oburzenia o,,propagowaniu dewiacji"? ;) 12:17, 26.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reporterreporter

2 0

Na tej konferencji nie było nic o tobie witcher. Dlatego, że dewiacje nie były w temacie. 09:37, 27.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ww

0 1

brawo,LBT nie pomyliłeś z LBGT,teraz jeszcze znajdź różnice między orgazmem i organizmem,symulacji ze stymulacją oraz stuły ze stulejką ;) 10:57, 27.06.2019


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone