Zamknij
REKLAMA

Wsparcie samorządu województwa dla gospodarki wodno-ściekowej

09:18, 03.10.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 11-25 października Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi nabór wniosków na operacje związane z infrastrukturą wodno-ściekową. Przewidywana pula wsparcia przeznaczona na tę operację wynosi blisko 40 mln zł. Wsparcie na realizację inwestycji skierowane jest do gmin, spółek w których jedynymi udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego, oraz związków międzygminnych.

Nabór wniosków przeprowadzony jest w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na przestrzeni ostatnich lat wiele miejscowości zwłaszcza mniejszych znacząco odczuwa presję budowy nowych osiedli na ich obrzeżach, zwłaszcza gdy w pobliżu zlokalizowane jest większe miasto lub ośrodek przemysłowy.

- Inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową są niezwykle ważne dla mniejszych miejscowości, które od wielu lat sukcesywnie modernizują swoje sieci wodno-kanalizacyjne budując nowe odcinki oraz włączając do sieci nowe osiedla i miejscowości. Dlatego ważne jest aby infrastruktura była stale modernizowana i rozbudowywana. Za sprawą takich działań zachowane zostaje bezpieczeństwo ekologiczne i sanitarne na wielu terenach. Możliwość uzyskania dodatkowych środków stwarza możliwość współpracy pomiędzy gminami na tej płaszczyźnie - mówi Krzysztof Grabowski , wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Pomoc skierowana na powyższą operację umożliwiają modernizację istniejącej infrastruktury jak i budowę nowych odcinków sieci wodno-kanalizacyjnej. Jednostki samorządu terytorialnego mogą wspólnie ubiegać w ramach składanych wniosków co stwarza dodatkowe możliwości współpracy. Unowocześnianie infrastruktury zastosowanie nowocześniejszych i wydajniejszych elementów w miejsce istniejących mimo konieczności zakupu zmniejsza koszty całkowite w perspektywie długoterminowej tym samym powala zaoszczędzić środki pieniężnie  na utrzymanie instalacji, a także pozwala zaoszczędzić energię konieczną do funkcjonowania całej sieci wodno-kanalizacyjnej.

Wnioski można składać w osobiście w siedzibie Urzędu Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 lub przez nadanie przesyłki rejestrowanej w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe.

REKLAMA
(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone